Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Akredituotas naujasis Vengrijos gynybos atašė Lietuvai

2019.08.02
image

Rugpjūčio 2 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta atsisveikinimo su Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininku leitenantu József Szabó ir naujai paskirto gynybos atašė plk. ltn. Lajos Szalavari akreditacijos ceremonija.

 

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas padėkojo Vengrijai už ligšiolinę paramą ir solidarumą stiprinant Baltijos šalių, ir ypač Lietuvos saugumą, palinkėjo naujai paskirtajam Vengrijos gynybos atašė ir tęsti dvišalį bendradarbiavimą karinėje srityje.

 

„Lietuva ir Vengrija puoselėja tas pačias vertybes, abi šalis sieja bendri saugumo interesai, o šiandien Europoje pasikeitus saugumo situacijai turime dar daugiau kalbėtis ir bendradarbiauti“, – ceremonijoje sakė viceministras V. Umbrasas.

 

Viceministras padėkojo Vengrijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Šiuo metu Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas vadovauja 50-ajai NATO oro policijos misijos rotacijai Baltijos šalyse. Vengrijos karinės oro pajėgos Aviacijos bazėje Šiauliuose dabar yra dislokavusios keturis naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Anksčiau šioje misijoje Vengrija dalyvavo ir 2015 metais.

 

Viceministras taip pat pažymėjo Vengrijos indėlį į NATO saugumo priemonių užtikrinimą prie rytinių NATO sienų – ši šalis buvo pirmoji NATO valstybė, kuri į Lietuvą pratyboms su mūsų šalies kariais atsiuntė savo rotacines pajėgas.

Vengrija taip pat yra skyrusi karininką į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą. Lietuvos ir Vengrijos kariai yra kartu budėję NATO greitojo reagavimo pajėgose, dalyvavę bendrose tarptautinėse pratybose.

 

Vengrijos gynybos ministerijos sprendimu, gynybos atašė Lietuvai reziduos Vilniuje. Anksčiau šios šalis gynybos atašė Baltijos šalims rezidavo Varšuvoje , Lenkijoje.

 

Dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje Lietuva ir Vengrija plėtoja nuo 1997 metų.

 

KAM/Giedrės Maksimovicz nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media