Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
10
15 17
21
29 31

 

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgos minėjo 21-ąsias įkūrimo metines

2012.01.17
image

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

 

Sausio 17 d.  Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje minint Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 21-ąsias įkūrimo metines krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė įteikė kovinę vėliavą KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, atkurtos praėjusiais metais, vadui majorui Egidijui Budraičiui ir kalaviją geriausios 2011 metų KASP kuopos – Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101-osios pėstininkų kuopos – vadui kapitonui Kęstučiui Mincei.  
 

„Mums smagu tradiciškai susirinkti ten kur viskas prasidėjo – Nepriklausomybės aikštėje. Prieš 21-erius metus Aukščiausios Tarybos koridoriuose ir kituose svarbiuose jaunos valstybės objektuose mūsų kariai įrodė savo tvirtumą. Aktyviai dalyvaudami pratybose šių dienų savanoriai tęsia tradicijas ir įrodo, kad yra nemažiau tvirti“, – sako KASP vadas pulkininkas Romualdas Moldaris.

 

Iškilmingos rikiuotės Nepriklausomybės aikštėje metu krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė KASP Prisikėlimo apygardos 6-os rinktinės vadui majorui Egidijui Budraičiui įteikė dalinio kovinę vėliavą. Šiauliuose įsikūrusi rinktinė, kurią sudaro štabas ir septynios pėstininkų kuopos, tęsia anksčiau veikusios Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės tradicijas. Rinktinė atkurta praėjusiųjų metų spalio mėnesio pradžioje, o užduotis vykdyti pradėjo šiais metais.

 

Kasmet geriausia metų KASP kuopa paskelbiamas padalinys, kurio aukštas karių savanorių lankomumas ir motyvacija bei aktyvi visuomeninė veikla. Tokia kuopa renkama ketvirtą kartą, o jos vadui įteikiamas kalavijas.

 

Taip pat rikiuotėje bus padėkota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariams. Nuo 2004 iki 2012 metų batalione vyko pagrindiniai karių savanorių kursai. Keičiasi šio karinio vieneto pavadinimas ir pavaldumas - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas bus pavaldus Sausumo pajėgoms.

 

1991 m. sausio 17 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą, kuriuo remiantis buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Vėliau pajėgos pervadintos į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, o pagrindinis jų tikslas rengti karius savanorius valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai.

 

„Budėdami Taikos meto užduočių operacinių pajėgų sudėtyje, formuodami padalinius tarptautinėms operacijoms ir dalyvaudami bendrose pratybose kartu su reguliarios kariuomenės padaliniais demonstruojame rezervo parengtį“, – sako KASP vadas plk. R. Moldaris. Pasak vado, pasiteisino pradėta taikyti nauja karių savanorių rengimo sistema pagal 3 parengties pajėgumų lygius: formuojami, rengiami ir parengti pajėgumai.

 

KASP sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančias visą Lietuvos teritoriją. KASP yra formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Pajėgose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 700 profesinės karo tarnybos karių.

 

 

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos.

2012-04-22 22:06

Darius

Pirma Lietuvos kariuomene, pradėjo kurtis nuo savanorių (atrodo 1991 m)Tad neturi reikšmės beretės, ar juodos ar žalios ir t... Pirmieji Lietuvos savanoriai, tai patrijoškumo pavyzdys man ir mano draugam.
2012-01-19 06:51

Dėdė

Prieš porą metų KASP didžiausia jėga buvo orkestras.Jam daugiausia lėšų,dėmesio.Na,dar vadų "pasitarimai" vis kitoje vietoje.Jei kalbam apie karinį potencialą,tai turėjo įvykt stebuklas.Ar įvyko?
2012-01-19 06:45

Dėdė

Sveikinu savanorius.Tik pasakykit,"specialistai",man kvailam-kiek gi turim Lietuvoje karių?Kalbu ne apie "patriotus","specialistus",bet tuos,kurie yra pasiruošę bet kurią minutę stoti Tėvynės ginti.Štabai,veteranai,aukšti karininkai,šiuo atveju-tik balastas.
2012-01-19 01:58

Vytautas Račkauskas, LKKSS VAS pirmin.

Kolegos kariai, siūlau nutraukti diskusijas dėl "juodųjų berečių" ir pasidžiaugti "raudonkepuriais". Jauni, šaunūs, pasitempę vyrai - mums "veteranams" kėlė tik pasigėrėjimą. Ne veltui kūrėme kariuomenę. Matome jos puikų tęstinumą. Ir labai ačiu "puslapio tvarkytojams", kurie operatyviai suregavo į siūlymą - patalpinti nuotrauką su veteranais.
2012-01-19 01:49

Vytautas Račkauskas, LKKSS VAS pirmin.

Ne KAD pasienio, o visų KAD darbuotojų simbolis - pilnai sukomplektuota juoda uniforma. Antra - LKKSS Centro valdybos sprendimu (2011 m.) - tik juoda beretė su kokarda - yra LKKSS simbolis, pagerbiant pirmuosius savanorius ir jų uniformą (kuri tarp kitko nėra juridiškai įteisinta, nes greit ją pakeitė žalia (samaninė).
2012-01-18 22:27

Vytautui Račkauskui

Gerbiamasis, juodos beretes su kokarda yra KAD pasienio tarnybos kariu simbolis, o ne 1990 savanoriu galvos apdangalas
2012-01-18 13:38

Vytautas Račkauskas, LKKSS VAS pirmin.

Karius savanorius veteranus su "juodomis beretėmis" savo reportažuose parodė portalai "alfa.lt" ir "15min", Lietuvos televizija ir KAM - ne. Netrinkit istorinės tiesos - žmonių kūrusių Lietuvos kariuomenę... Pabaigai linksmiau: Sveikinu visų kartų karius savanorius su Savanorių diena, linkiu sveikatos ir sėkmės šeimose, darbe ir tarnyboje.
2012-01-18 13:31

Vytautas Račkauskas, LKKSS VAS pirmin.

Pirmą kartą oficialiai rikiuote dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (LKKSS VAS) nariai su vėliava (15 žmonių būrys) Skiriamasis ženklas - 1990 m. savanorių juoda beretė su kokarda. Nejaugi, po 21 metų, net fotogalerijoje jiems neatsirado vietos? Kodėl "karinis jaunimas" vis bando ištrinti "senukus veteranus"? O ne jais pasididžiuoti?
2012-01-18 08:22

KAM VRD

tekstą papildėme. ačiū už pastabą.
2012-01-17 18:30

Dovilė

Geriausia kuopa tapo 1 rinktinės 101 kuopa (TMU OP), o kalavijas įteiktas kapitonui K. Mincei. :)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media