Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su oficialiu vizitu lankosi JAV

2019.09.09
image

Rugsėjo 9-11 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialia delegacija lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Viceministras v. Umbrasas dalyvaus Vokietijos Maršalo fondo ir Latvijos gynybos ministerijos organizuojamame renginyje ir susitikimuose Kongrese. Taip pat dalyvaus ir JAV bei Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministerijų sekretorių susitikime, Rugsėjo 11-osios minėjime Pentagone.

 

Susitikimuose numatoma aptarti tolesnį Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, susitikti su Gynybos departamento, Valstybės departamento bei Kongreso atstovais.

 

Į Lietuvą viceministras V. Umbrasas grįžta rugsėjo 12 d.

 

JAV įsipareigojimai užtikrinti regiono saugumą, karinis buvimas ir matomumas Lietuvoje ir regione – vienas svarbiausių Lietuvos saugumo ir stabilumo garantų. JAV tiek dvišaliu principu, tiek remdama NATO pastangas, plačiai įgyvendina atgrasymo priemones Baltijos regione. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą – papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

 

Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai 2017 m. sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

 

Nuotrauka KAM archyvo – aut. Giedrė Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media