Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Sekmadienį Vilniuje vyko koncertai ir griaudėjo senoviniai pabūklai – paminėtos pergalės Oršos mūšyje metines

2019.09.09
image

Rugsėjo 8 d. Vilniuje, ant Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, dar vadinamos Barbakanu, kalno, Lietuvos nacionalinis muziejus, Laisvės TV ir Lietuvos kariuomenė pakvietė vilniečius ir miesto svečius minėti Oršos mūšio pergalę. Prieš 505 metus tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos didžiosios kunigaikštystės kariuomenių įvykusios ir lietuvių pergale pasibaigusios legendinės kovos atminimui buvo surengta ginkluotės ekspozicija, diskusijos, koncertai, aidėjo senovinių pabūklų salvės ir specialūs fejerverkai.

 

„Oršos mūšis atskleidė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karinį potencialą, išryškino karinio bendradarbiavimo su Lenkijos Karalyste perspektyvas ir buvo reikšmingas karo meno istorijai: jo metu pirmą kartą kartu kovėsi įvairios kariuomenės rūšys – kavalerija, pėstininkai ir artilerija – tai leido pasiekti reikšmingą tarptautinį rezonansą sukėlusią pergalę 1514 metais“, – sakė renginyje dalyvavęs ir susirinkusiuosius pasveikinęs su viena didžiausių Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ginklo pergalę prieš Maskvos kunigaikštystės kariuomenę krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Istoriniuose šaltiniuose apie 1514 m. rugsėjo 8 d. vykusį Oršo mūšį pabrėžiama, kad artilerija suvaidino esminį vaidmenį mūšio eigoje. Minint pergalę iš istorinių pabūklų buvo atliktas 21 šūvis, o šiuolaikinės kariuomenės parodoje dominavo artileriniai pabūklai ir minosvaidžiai.

 

Prisimenant Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmingų įžygiuotuvių į Vilnių tradicijas, nuo Aušros vartų iki Barbakano kalno šventinę eiseną vedė Lietuvos kariuomenės orkestras. Pergalei paminėti skirto renginio metu taip pat vyko diskusijos, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, koncertavo grupės „Bix“ ir „Žalvarinis“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas su solistu Jurgiu Brūzga.

 

Daugiau nuotraukų KAM Facebook paskyroje

 

Nuotraukų aut. – Alfredas Pliadis/KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media