Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 26 28 29

 

 

Kariuomenės vadas išvyko į JAV

2001.09.26
Rugsėjo 26 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis išvyko į Jungtines Amerikos valstijas, kur viešės iki spalio 5 d. Šios kelionės tikslas - susitikti su JAV Senato karinių pajėgų, užsienio reikalų komitetų atstovais, Pentagono pareigūnais, Amerikos lietuvių bendruomenės veikėjais.
Rugsėjo 28d. Čikagoje ALTAS pirmininko Sauliaus Kuprio ir Lietuvos konsulo Čikagoje iniciatyva gen. mjr. J.Kronkaitis susitiks su Čikagos įvairių nevalstybinių organizacijų atstovais ir skaitys pranešimą apie Lietuvos valstybės gynybos politiką bei karines pajėgas. Savo pasisakyme Kariuomenės vadas taip pat numatęs kalbėti apie aiškiai pasireiškusią, visoms demokratinėms šalims bekylančią grėsmę – tarptautinį terorizmą, kurio beprecedentinis išpuolis Niujorke ir Vašingtone sukrėtė pasaulį. Šios tragedijos akivaizdoje ir Lietuvoje pritilo politinės kalbos apie savaiminį šalies saugumą ir grėsmių nerealumą. Lietuva nedviprasmiškai pasisako prieš terorizmą ir pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą, remiant NATO šalių kovą su teroristais. JAV politiniame gyvenime labai aktyviai dalyvauja įvairios visuomeninės organizacijos, kurios Amerikos piliečių vardu šalies vadovybei teikia įvairius pasiūlymus ir įtakoja politinius sprendimus. Lietuvai yra svarbu, kad Amerikos piliečiai patyrę žiaurų terorizmo aktą, neapsiribotų tik savo šalies saugumo stiprinimu ir toliau remtų transatlantinės integracijos procesus.
Rugsėjo 29 d. gen. mjr. J.Kronkaitis Amerikos lietuvių bendruomenės pirmininkės Reginos Narušienės kvietimu dalyvaus susitikimo popietėje su Čikagos lietuvių bendruomenės veikėjais ir pasakos apie Lietuvos kariuomenės kūrimo pasiekimus, karinių pajėgų struktūrą, valdymą, prioritetus. Susitikimas įvyks žinomo lietuvių išeivijos kultūros veikėjo Stasio Balzeko įkurtame lietuvybės muziejuje. Taip pat numatytas Amerikos lietuvių laikraščio "Draugas" banketas Lietuvos kariuomenės vado garbei.
Kitą savaitę gen. mjr. J.Kronkaičio darbotvarkėje suplanuota keletą susitikimų su JAV Senato ir Gynybos departamento pareigūnais. Spalio 2d. Kariuomenės vadas susitiks su JAV Senato karinių pajėgų komiteto štabo viršininku Les Brownlee, užsienio reikalų komiteto štabo nariais. Pentagone planuojamas susitikimas su Gynybos sekretoriaus Donald Rumsfeld padėjėju tarptautinės saugumo politikos klausimais. Jeigu JAV politinėje ir karinėje srityje nebus netikėtų pasikeitimų, turėtų įvykti ir keli dalykiniai susitikimai su Gynybos departamento aukštais pareigūnais, kuriuose būtų aptariami tolesnio Lietuvos ir JAV karinio bendradarbiavimo aspektai, modernizuojant mūsų šalies karinių pajėgų ginkluotę. Ji turėtų būti adekvati gynybinė jėga nukreipta prieš tarptautinį terorizmą.
Lietuvos kariuomenės vado pareigas laikinai eiti paskirtas lauko pajėgų vadas plk. Valdas Tutkus.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media