Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 26 28 29

 

 

Karo akademijoje – Japonijos mokslininkas

2001.09.24
Rugsėjo 21 d. Lietuvos karo akademijoje lankėsi pasaulyje žinomas japonų mokslininkas dr. Yutaka Ishikawa, dirbantis lygiagrečių skaičiavimo sistemų bei jų programinės įrangos srityje, ir skaitė paskaitą "Lygiagrečios skaičiavimo sistemos ir jų programinė įranga".
Pristatydamas svečią gausiai susirinkusiems Karo akademijos, Vilniaus universiteto, Gedimino technikos universiteto, Matematikos ir informatikos instituto matematikams ir kariūnams Karo akademijos viršininkas plk. A. Vaičeliūnas sakė, kad dr. Y. Ishikawa vadovaujamos laboratorijos kolektyvo sukurta lygiagrečių skaičiavimo sistemų programinė įranga Score turi pasaulinį pripažinimą ir yra naudojama stambiausiuose pasaulio moksliniuose centruose, tokiuose kaip JAV Los Alamos nacionalinė laboratorija.
Japonijoje, apjungus 1000 personalinių kompiuterių procesorius į bendrą sistemą, buvo pasiekta 500 milijardų aritmetinių operacijų per sekundę skaičiavimo galia.
Karo akademijos viršininkas tuo pačiu pasidžiaugė, kad Lietuvos karo akademijoje Taikomųjų mokslų katedroje taipogi pavyko sukurti galingą skaičiavimo sistemą, kurios maksimalus skaičiavimo greitis – aštuoni milijardai aritmetinių operacijų per sekundę. Kol kas tai galingiausia skaičiavimo sistema Lietuvoje.
Šiuo metu Lietuvos Karo akademija kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu planuoja steigti Nacionalinį Lygiagrečių skaičiavimų centrą, kuriame įvairių universitetų ir institutų mokslininkai ir studentai galės ne tik įsisavinti naujausias informatikos technologijas, bet ir spręsti kitų sričių problemas.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media