Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 26 28 29

 

 

Krašto apsaugos vadovybė – Panevėžyje

2001.09.25
Baigėsi rugsėjo 25 dienos krašto apsaugos vadovybės vizitas Panevėžyje ir jo apskrityje dislokuotuose kariniuose daliniuose.
Tokie vadovybės vizitai krašto apsaugos sistemoje tampa tradiciniai. Jų tikslas - geriau ir betarpiškiau susipažinti su karių tarnyba, jos sąlygomis, karinių dalinių ryšiais su vietinės savivaldos institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis, aptarti karinės infrastruktūros plėtros, karo prievolės administravimo, integracijos į NATO ir kitų problemų, aktualių tiek Lietuvos kariuomenei, tiek vietinei administracijai, vietiniams gyventojams, verslininkams.
Kartu su krašto apsaugos ministru Linu Linkevičiumi Panevėžyje lankėsi viceministrai Valdemaras Sarapinas, Jonas Gečas, lauko pajėgų vadas pulkininkas Valdas Tutkus, gynybos štabo viršininkas pulkininkas Antanas Jurgaitis, brigados "Geležinis vilkas" vadas pulkininkas Vitalijus Vaikšnoras, kiti KAM pareigūnai.
KAM delegacija buvo susitikusi su Panevėžio apskrities viršininku Rimantu Sankausku, miesto meru Valdemaru Jakštu, rajono meru Alfredu Pekeliūnu, lankėsi Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione, KOP II Aviacijos bazėje, KASP Vyčio apygardos štabe ir KASP 51 batalione, UAB Stigma.
Panevėžio savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje Panevėžio miesto meras Valdemaras Jakštas sakė, kad su kariuomenės daliniais bendrauja jau seniai ir ypač džiaugiąsis dėl to, kad dalinių vadai stengiasi, kad kariuomenė bendradarbiautų su civiline visuomene.
L. Linkevičius spaudos konferencijoje sakė, kad krašto apsaugos vadovybei svarbu aplankyti ir vietinę valdžią: "Atvykome ne tik pagarbos parodyti, bet ir informuoti". Ministras pasakojo apie Panevėžio apskrityje dislokuotų kariuomenės padalinius, jų plėtrą, perspektyvas. Iki 2006 m. turi būti sukurta ir tinkamai parengta nuolatinės parengties brigada "Geležinis vilkas", kurios sudėtyje yra ir Karaliaus Mindaugo batalionas, esantis Panevėžyje. Anot jo, pagrindinis dėmesys plėtojant infrastruktūrą skiriamas karių gyvenimo ir buities sąlygų gerinimui.
Projektuojama šaudykla, kuria galės naudotis ne tik įgulos kariai, bet ir policija, civiliai gyventojai.
Karo prievolės administravimo tarnybos viršininkas Jonas Andriškevičius sakė, kad šią ar kitą savaitę turi pradėti dirbti statybininkai pastate, kuriame įsikurs Panevėžio karo prievolės centras, svarbus Panevėžiui ir visam regionui
Rekonstrukcijos darbai planuojami 2002 – 2003 metais, jų vertė - beveik 2 mln. litų. Centrui paradėjus veikti, jame atsiras iki 50 naujų darbo vietų.
Karo prievolės centras – pagrindinė institucija, administruojanti jaunuolių šaukimą.
Krašto apsaugos vadovybė taip pat lankėsi UAB Stigma. Šią Lietuvos bendrovę pasirinko Švedijos firma"Saab Bofors Dynamics AB", su kuria Lietuvos Krašto apsaugos ministerija 1998 m. pasirašė pramoninio bendradarbiavimo sutartį dėl naujų granatsvaidžių Carl Gustaf M3 įsigijimo. Šios Lietuvos ir Švedijos firmos pasirašė sutartį dėl trijų tipų plastikinių konteinerių granatsvaidžių amunicijai nešioti gamybos. Pagal šią sutartį, kurios bendra vertė 19 mln. litų, Švedijos firma UAB Stigmai pristatė 7,5 mln. litų vertės gamybos įrangą ir įrankius, perdavė naujausią technologiją, organizavo personalo apmokymus ir įsipareigojo pirkti pagamintus konteinerius iki 2002 metų. Šiuo projektu UAB Stigma buvo sukurtos 16 papildomų darbo vietų.
Šiuos konteinerius "Saab Bofors Dynamics AB" naudoja prekiaudama savo karine produkcija pasaulinėje rinkoje. Krašto apsaugos vadovybė vizito metu apžiūrėjo amunicijos plastikų dėklų gamybos liniją. Ministras L. Linkevičius sakė esąs dėkingas bendrovei už sėkmingai vykdomą projektą bei patikino, kad krašto apsaugos ministerija jį visokeriopai rems.
Spaudos konferencijoje kalbėta ir apie aplinkos apsaugą kariuomenėje. Šiuo metu Panevėžio srityje esančiuose kariniuose daliniuose veikia nauja katilinė, kūrenama gamtinėmis dujomis, renovuotos bataliono ir Karinių oro pajėgų II Aviacijos bazės degalinės. II Aviacijos bazė yra parengusi triukšmo kontrolės planą.
Pagrindinius uždavinius gerinant aplinkos apsaugą kariuomenėje numato KAS Aplinkos apsaugos strategija. Šiandieniniai neigiamo poveikio aplinkai prevencijos planai susiję su atskirais infrastruktūros plėtros projektais.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media