Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 26 28 29

 

 

Pradeda dirbti Karo kartografijos centras

2001.09.28
Rugsėjo 27 d. baigtas rekonstruoti Lietuvos kariuomenės karo kartografijos centro pastatas Domeikavoje, Kauno rajone. Nuo pirmadienio, spalio 1 d., jau pradedama testuoti žemėlapių tiražavimo įranga, kurią tiekia Vokietijos firma Heidelberg. Šiuo metu ši firma taip pat apmoko ir žmones dirbti šia įranga.
Ši karo kartografijos centro įranga leis greitai, kokybiškai, reikiamais kiekiais iš skaitmeninių failų bei leidybinių originalų (pozityvų) spausdinti kariuomenei reikalingus popierinius žemėlapius. Be to, karo kartografijos centras galės priimti užsakymus tiražuoti kitų Baltijos šalių topografinius bei kitus žemėlapius.
Bet tai tik pirmas Karo kartografijos centro kūrimo etapas.
Antrame etape (2001 – 2002 m.) planuojama įsigyti kompiuterinę, programinę bei kitą kartografinę įrangą, leisiančią atlikti tikslius matavimus kariniuose poligonuose bei kitose kariuomenei svarbiose vietose, kaupti skaitmeninius geoduomenis, sudarinėti ir atnaujinti NATO standartinius bei kitus specifinius karinius žemėlapius ar atskirus žemėlapių sluoksnius, atnaujinti ar papildyti karine informacija turimus žemėlapius ir t.t.
Trečiame etape (2002 – 2003 m.) numatoma įsigyti specialią kompiuterinę įrangą dirbti su kosminiais vaizdais, atlikti taktinę vietovės analizę bei tiražuoti jos rezultatus, operatyviau spręsti žemėlapių sudarymo, papildymo ar atnaujinimo uždavinius.
Krašto apsaugos ministerija dar 1999 m. kartu su JAV Gynybos ministerijos Nacionaline vaizdų ir kartografavimo agentūra (NIMA) pradėjo kurti Lietuvos kariuomenės karo kartografijos centrą. NIMA prižiūri, kad tikslingai būtų panaudojamos lėšos ir, kad instaliuojama įranga ir produkcija būtų suderinama su NATO kartografijos srityje.
Karo kartografijos centrui buvo skirta 3,95 mln. JAV dolerių iš Varšuvos iniciatyvos fondo, JAV įkurto padėti šalims NATO kandidatėms integruotis į NATO, siekti suderinamumo ir sąveikos.
Krašto apsaugos ministerijai, kuriant Karo kartografijos centrą, tenka infrastruktūros paruošimas, reikalingų etatų sukūrimas, specialistų parengimas, apmokymas dirbti.
Numatoma, kad šiame centre dirbs apie 30 žmonių, maždaug pusė iš jų – civiliai. Šiuo metu Karo kartografijos centre jau dirba 8.
Karo kartografijos centro sukūrimas leis efektyviai įsisavinti NATO kartografinius standartus ir užtikrins standartinės kartografinės produkcijos leidybą.
Iki šiol kariuomenė žemėlapių failus ar pozityvus pirkdavo iš Aerogeodezijos instituto, juos spausdinti veždavo į Vokietijos Bundesvero karo geografijos tarnybą. Karo kartografijos centras ir toliau bendradarbiaus su Aerogeodezijos institutu.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media