Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Afganistane kariai padeda vietos gyventojams kovoti su žiemos sunkumais

2008.01.18
image

Sausio 16 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyrius kartu su Goro provincijos Moterų reikalų departamentu pabaigė projektą, kurio tikslas – Čagčarano priemiesčiuose gyvenančias vargingiausias šeimas aprūpinti šiltais drabužiais vaikams.

 

Goro provincija yra viena skurdžiausių provincijų Afganistane. Todėl Lietuvos specialiosios misijos vystymo patarėjai inicijavo projektą, kurį įgyvendinant vietinėms moterims buvo suteikta galimybė išmokti siūti, austi, verpti. Nedarbo lygis Goro provincijoje labai didelis, todėl moterų uždirbti pinigai žiemos metu padės įsigyti reikalingiausių produktų, kurie dėl menko derliaus ir užsnigtų kelių yra žymiai pabrangę.

 

Praėjusių metų gruodį PAG-6 inicijavo projektą, o Goro provincijos Moterų reikalų departamentas iš Lietuvos skirtų lėšų (beveik 7 tūkst. Lt) parūpino 100 megztinių iš avies vilnos, 200 komplektų šiltų drabužių (pirštinių, kepurių, šiltų kojinių ir šalikų). Visi drabužiai buvo išdalyti vargingoms šeimoms.           

 

Įgyvendinamas ir kitas projektas – vargingų šeimų aprūpinimas maisto produktais. Šią savaitę PAG-6 jau gavo 8 tonas miltų, 4 tonas ryžių ir 8 tūkst. kilogramų aliejaus, kurie buvo nupirkti už NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) specialaus fondo lėšas (apie 27 tūkst. Lt). Šiuo metu kartu su Goro provincijos Jungtiniu krizių valdymo centru analizuojamas maisto poreikis įvairioms vietovėms. Jau kitą savaitę PAG-6 kariai ims dalyti maistą vietos gyventojams.

 

„Vienas iš PAG prioritetų žiemos metu yra pagalba vargingiems žmonėms. Rūpinamės, kad jie galėtų išgyventi šią žiemą kuo lengviau. Kadangi šiuo metu Lietuvos skiriamų lėšų nepakanka, nes vietinių poreikiai yra labai dideli, pagalbos dažnai kreipiamės į ISAF fondus,”– sakė PAG-6 Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Donatas Palavenis.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG –NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

           

PAG-6 visuomenės informavimo karininkas kpt. Tomas Balkus

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media