Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Afganistane tarnaujantys karo medikai padėjo operuoti sunkiai sergantį dešimtmetį berniuką

2008.01.31
image

Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) karo medikai dalyvavo atliekant sudėtingą operaciją afganistaniečių dešimtmečiui berniukui. Po operacijos vaikas jaučiasi gerai.

 

Sausio 23 d. PAG-6 karo medikai lankydamiesi Čagčarano ligoninėje, kur kaip paprastai konsultavo ligonius, atkreipė dėmesį į sunkios būklės dešimties metų vaiką. Apžiūrėję ligonį anesteziologas pulkininkas leitenantas Marijus Šalkevičius kartu su ukrainiečiu chirurgu plk. ltn. Evgenii Gerasimenko įtarė užleistą peritonitą. Ligonio būklė buvo sunki. Čagčarano ligoninės vyriausiasis gydytojas chirurgas Jakubi paprašė PAG-6 karo gydytojų pagalbos atliekant sudėtingą operaciją.

 

Karo medikų brigada, sudaryta iš dviejų ukrainiečių, chirurgo plk. ltn. Evgenii Gerasymenko, anesteziologo plk. ltn. Sergej Moroz ir lietuvio PAG-6 medicinos skyriaus vado plk. ltn. M. Šalkevičiaus, skubiai atvyko į Čagčarano ligoninę su visa operacijai reikalinga medicinine įranga.

 

Sudėtinga pilvo operacija truko keturias valandas. PAG-6 karo gydytojai operavo dalyvaujant ligoninės vyriausiajam gydytojui Jakubi, taip pat asistuojant kitam ligoninės personalui. Po operacijos berniukas buvo perkeltas į palatą, kur PAG-6 medikai skyrė vaikui pooperacinį gydymą ir priežiūrą.

 

„Operacinėje sąlygos buvo sudėtingos: nėra vandens, o operacinė šildoma tik žibaline krosnimi. Be mūsų anesteziologinės aparatūros ir anesteziologo nebūtų buvę įmanoma berniukui atlikti tokios sudėtingos ir didelės apimties operacijos. Palatoje buvo taip šalta, kad ligoninės pasiūlytame deguonies tiekimo aparate buvo užšalęs vanduo. Bet padarėme ką galėjome ir vaikas gyvens,” – sakė plk. ltn. M. Šalkevičius.

 

Kitą rytą karo medikai nuvykę į vietinę ligoninę apsidžiaugė radę pacientą jau pagerėjusios būklės. Suderinus tolimesnį ligonio gydymą su vietiniais gydytojais PAG-6 medikai tiki, kad berniukas pasveiks.

 

Operuoto berniuko šeima gyvena skurdžiai, todėl jo tėvai negalėjo užtikrinti vaiko maitinimo ligoninėje. PAG-6 kariai nuvykę į ligoninę nuvežė vaiko tėvams maisto, kurio užteks kuriam laikui, kad vaikas sustiprėtų po operacijos.

 

Goro provincijoje medicininė pagalba yra prieinama ne visiems gyventojams. Dauguma jų neturi pakankamai pinigų gydymui arba neturi galimybės nuvykti iki rajono ligoninės. Nuo šių metų sausio mėnesio PAG-6 kariai pradėjo vykdyti medicininius patrulius, kurių du karo medikai kartu su vietiniais gydytojais lankosi atokesniuose kaimuose ir konsultuoja ligonius bei suteikia gydymui reikalingus medikamentus. Šios operacijos yra finansuojamos iš NATO Tarptautinių saugumo pajėgų Afganistane skiriamų lėšų.

 

PAG-6 karo medikai vykdydami savo užduotis aktyviai bendradarbiauja su Čagčarano ligoninės gydytojais. Suderinę su ligoninės vyriausiuoju gydytoju karo gydytojai kelis kartus per savaitę važiuoja į vietinę ligoninę ir kartu su vietiniais gydytojais konsultuoja sunkesnius ligonius.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG – tai priklausanti NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

 

PAG-6 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media