Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Alytaus moksleiviams – Lietuvos kario įspūdžiai iš misijos Afganistane

2008.01.25
image

Sausio 23 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono atstovas viršila Romas Ramanauskas susitikimuose su Alytaus moksleiviais pasakojo apie Lietuvos karių misiją Afganistano Goro provincijoje.

Vrš. R. Ramanauskas buvo tarp pirmųjų Lietuvos karių, pradėjusių šią misija tolimajame Afganistane 2005-aisiais. Dabar misiją Goro provincijoje tęsia šeštoji Lietuvos karių pamaina. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės misijos, kuri yra sudėtinė NATO operacijos dalis, pagrindinės užduotys – užtikrinti saugumą, padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje ir sudaryti sąlygas regionui atkurti.

Moksleiviams karys pasakojo apie sunkumus ir iššūkius, kuriuos teko spręsti misiją pradėjusiems kariams, karių misijos ypatumus ir kt.

Susitikimuose su A. Ramanausko-Vanago ir Panemunės vidurinių mokyklų moksleiviais apie NATO taip pat pasakojo Užsienio reikalų ministerijos atstovė Ieva Karpavičiūtė. Po pranešimų vyko diskusijos ir trumpos viktorinos, kurių metu moksleivei buvo itin aktyvūs, mokyklų bibliotekoms buvo padovanota naujausia teminė literatūra.

Susitikimai su Alytaus moksleiviais – Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos, NATO Viešosios diplomatijos padalinio ir Krašto apsaugos ministerijos bendro projekto „NATO dienos Lietuvos mokyklose” dalis. Šio projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos užsienio bei gynybos politika, NATO veikla ir Lietuvos vaidmeniu šioje organizacijoje.

Nuotraukoje – vrš. R. Ramanauskas susitikimo su Alytaus moksleiviais metu.

Birutės bataliono inf.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media