Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Kosove tarnaujantys Lietuvos kariai vietos moksleiviams padovanojo mokymo priemonių

2008.01.18
image

Kosove tarnaujantys Lietuvos kariai Ivajos kaimo (Uroševaco [Ferizaj] raj.) mokyklai padovanojo mokyklinių vadovėlių, sportinio inventoriaus, kitų mokiniams ir mokytojams reikalingų mokymo priemonių.

 

Šios priemonės buvo nupirktos iš greitojo poveikio projektams 2007 m. Krašto apsaugos ministerijos skirtų lėšų (30 tūkst. Litų). Pasak projekto vadovo jaunesniojo puskarininkio Raimondo Vaško, buvo nuspręsta, kad tikslinga likusius 1400 litų skirti Lietuvos karių atsakomybės rajone esantiems atokiau nuo pagrindinių gyvenviečių nutolusiems kaimams, kuriuose yra mokyklų. Buvo pasirinkta Ivajos kaimo mokykla, kurioje mokosi 5–9 klasių vaikai.

 

 

Susisiekus su mokyklos direktoriumi, paaiškėjo, kad mokyklai labai reikia suremontuoti stogą, tačiau tokių lėšų mūsų kariai neturi. Todėl buvo sutarta pinigus skirti mokykliniams vadovėliams ir sportiniam inventoriui pirkti.  

 

Mokyklos direktorius Isa Rexha sakė, kad daug kas žada jiems suteikti paramą, tačiau dažniausiai tai ir lieka pažadais, o lietuviai savo ketinimą sugebėjo įgyvendinti per savaitę. Ir mokyklos vadovybė, ir mokiniai dėkodami už paramą negailėjo šiltų žodžių kariams. Atsisveikindamas direktorius I. Rexha už suteiktą paramą mokyklai lietuviams įteikė padėkos raštą.

 

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį ankstesnės Lietuvos karių pamainos KFOR-16 kariai albanų ir serbų vaikams padovanojo būtiniausios buitinės technikos, vaizdo ir garso aparatūros, kompiuterinės įrangos.

 

KFOR-17 būrys, kuris Kosove tarnauja nuo praėjusių metų spalio, misiją baigs balandžio pabaigoje.  Lietuvos kariai kartu su lenkais ir ukrainiečiais patruliuoja Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT atsakomybės regione, atlieka tarnybą viename iš pasienio su Makedonija postų.

KFOR-17 yra suformuotas iš 30 KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių. Tai jau aštuntasis Kosove tarnaujantis taikdarių būrys, sudarytas iš KASP karių savanorių, ir 17-oji Lietuvos karių rotacija Kosove bendrame Lenkijos ir Ukrainos batalione  POLUKRBAT, kur nuo 1999 m. Lietuvos kariai dalyvauja NATO vadovaujamojoje operacijoje „Joint Guardian”.  

KFOR-17 būryje yra aštuoni kariai, kurie į tarptautines misijas vyksta jau ne pirmą kartą – anksčiau jie yra tarnavę tarptautinėse operacijose Kosove, Afganistane. Būryje yra trys profesinės karo tarnybos kariai, kiti – kariai savanoriai, iš jų dvi merginos.

 

Vyriausiojo nacionalinio atstovo padėjėjas j. psk. Raimondas Vaškas 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media