Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

NATO susitikimo logotipe – Lietuvos ir Vilniaus kodai

2008.01.29

NATO gynybos ministrų susitikimo, vyksiančio Vilniuje vasario mėnesį, logotipe užšifruota daug svarbių Lietuvai kodų.

Logotipe vaizduojami Gedimino bokšto ir trispalvės valstybės simbolio motyvai, o grafinis vaizdas ir spalvų derinys primena Lietuvos kultūrines tradicijas – senuosius audimo raštus – ir simbolizuoja dialogo, sąveikos idėją. Ženkle taip pat galima suskaičiuoti 26 elementus, reiškiančius NATO nares.

Vilniaus susitikimui pasirinkta neįprastai NATO renginiams sodri žalia logotipo fono spalva kuria Lietuvos, drąsios ir modernios šalies, įvaizdį.

„Norėjosi pristatyti Vilnių bei Lietuvą šiuolaikiškai ir subtiliai, derinant amžinąsias vertybes (Gedimino bokštą bei senuosius lietuviškus audimų raštus) su modernia ir minimalistine estetika,” –  sakė logotipo kūrėjas grafikos dizaineris Aidas Urbelis.

Logotipo dizaino konkursui, kurį organizavo Krašto apsaugos ministerija, darbus pateikė 15 šalies menininkų, grafinio dizaino specialistų. Kūrėjams buvo keliama užduotis, kad logotipas perteiktų ne tik informaciją apie renginį, bet ir komunikuotų žinias: Vilnius, valstybės, mininčios vardo tūkstantmetį, vartai; derybų ir aktyvios diplomatijos vieta; miestas, kuriame gimsta svarbios tarptautinės bendradarbiavimo iniciatyvos, kur dera modernumas ir tradicijos; kultūrų ir civilizacijų dialogo vieta.

Aidas Urbelis yra sukūręs ir 2005 metais Vilniuje vykusio NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo logotipą.

NATO gynybos ministrų susitikimas vyks vasario 7–8 d. Vilniuje. Planuojama, kad tai bus pats didžiausias kada nors Lietuvoje organizuotas NATO renginys. Tikimasi, kad susitikime dalyvaus daugiau nei penkiasdešimt delegacijų; atvyks maždaug tūkstantis dalyvių ir užsienio žurnalistų.

Į susitikimą Vilniuje suvažiuos atstovai iš bemaž ketvirtadalio pasaulio šalių – be delegacijų iš NATO narių, jame bus atstovaujama aljanso partnerėms, dalyvaujančioms tarptautinių pajėgų operacijose Kosove ir Afganistane, atvyks Ukrainos, Gruzijos, Rusijos ir Afganistano atstovai. Taip pat dalyvaus aukšti Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Pasaulio banko, kitų įtakingų tarptautinių institucijų ir organizacijų pareigūnai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media