Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Puskarininkių mokykloje aptarta naujoji seržantų ir puskarininkių rengimo tvarka

2008.01.21
image

Sausio 15 d. Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje vyko kariuomenės vyriausiųjų puskarininkių seminaras, kurio metu buvo supažindinama su naująja seržantų ir puskarininkių rengimo tvarka.

Pranešimus skaitė kariuomenės vado atstovas spaudai vyr. ltn. R. Uzelka, kariuomenės vyriausiasis puskarininkis vyr. psk. S. Baldauskas ir Puskarininkių mokyklos vyriausiasis puskarininkis psk.
A. Balionis.

Seminaro metu kariuomenės vyriausieji puskarininkiai detaliau aptarė naująją seržantų ir puskarininkių rengimo tvarką ir reikalavimus mokytis Puskarininkių mokykloje, seržantų ir puskarininkių rengimo problemas.

2000 m. parengta Lietuvos kariuomenės seržantų ir puskarininkių rengimo sistema ir mokymo programos buvo sudarytos remiantis JAV kariuomenės Pensilvanijos nacionalinės gvardijos mokymo modeliu, todėl didžiąja dalimi orientuotos į pėstininkų rengimą. Atlikus seržantų ir puskarininkių rengimo sistemos analizę, buvo pastebėti tokie trūkumai: specialistų rengimas pėstininkų kryptimi, neracionalus resursų naudojimas daugiapakopėje rengimo sistemoje bei dalies specialistų rengimo išskaidymas į keletą smulkių kursų.

Norint pašalinti šiuos trūkumus bei parengti gerus logistikos, autotechnikos ir kitus specialistus, kurie galėtų tinkamai vykdyti pareigas tarptautinėse misijose, buvo nuspręsta koreguoti iki 2008 m. galiojusią seržantų ir puskarininkių rengimo sistemą.

Nuo 2008 m. atsisakyta neracionalios daugiapakopio rengimo sistemos, atsiejant specialybės rengimo kursus nuo karjeros kursų, sujungti specialybės rengimo kursus, siekiant suteikti aukštesnę kvalifikaciją logistams, auto technikams bei ryšininkams. Remiantis sisteminiu požiūriu į mokymą, parengta nauja Lietuvos kariuomenės seržantų ir puskarininkių rengimo sistema ir mokymo programos, kurios pradėtos taikyti nuo 2008 m. pradžios.

Seminarą organizavo Mokymo ir doktrinų valdyba ir Puskarininkių mokykla.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media