Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Skelbiamas konkursas „Šiuolaikinio kario portretas”

2008.01.29
image

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga jau trečią kartą kviečia visus rašančiuosius dalyvauti konkurse „Šiuolaikinio kario portretas”.

Šiais metais konkurse įvesta keletą naujovių ir keičiamas laureatų paskelbimo laikas. Konkurse kviečiami dalyvauti ne tik žurnalistai, publikavę straipsnius Lietuvos spaudoje bet kokia kalba, bet ir visi, specialiai šiam konkursui parašę darbus. Taip pat praplėsta konkurso tematika – galima pateikti visus straipsnius, kurių tematika susijusi su Lietuvos kariuomene – juk šiais metais Lietuvos kariuomenė mini 90-ties metų atkūrimo sukaktį. Straipsniai bus nominuojami pagal keturias kategorijas: kario portretas, karys ir jo aplinka, karys tarptautinėse operacijose, karinės pajėgos.

Konkurso laimėtojai bus skelbiami ir premijos teikiamos minint „Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės” dieną, š.m. gegužės mėn. Konkursui galima pateikti publikuotus šalies periodinėje spaudoje straipsnius nuo 2007 m. spalio 9 d. iki 2008 m. balandžio 9 dienos (nacionalinėje, regioninėje ar rajoninėje, taip pat interneto leidiniuose – išskyrus Krašto apsaugos sistemos leidinius).

Kiekvienas konkurso dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip tris darbus. Originalius darbus arba elektronines jų kopijas iki 2008 m. balandžio 9 d. reikia pristatyti į Lietuvos žurnalistų sąjungą (Teatro g. 8, LT-03107 Vilnius) arba atsiųsti el. paštu mokymai@lzs.lt.

Darbus, atsižvelgdama į kūrybiškumą, originalumą, teksto kalbą, vertins Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Krašto apsaugos ministerijos atstovų komisija. (Į komisiją Lietuvos žurnalistų sąjunga deleguoja tris atstovus, Krašto apsaugos ministerija – 2). Konkurso prizų fondas – 4500 Lt. Geriausi konkursui pateikti darbai bus tradiciškai publikuojami atskiru leidiniu ir įteikti kiekvienam dalyviui.

Praėjusiais metais vertinimo komisija nutarė, kad nė vienas iš pateiktų rašinių akivaizdžiai neišsiskyrė iš kitų ir pirmosios vietos neskyrė. Antrąja vieta įvertinti trys „Alytaus naujienų žurnalistės Aldonos Kudzienės rašiniai ne itin trumpais pavadinimais („Kariška drausmė įauga į kraują, tampa kasdienos būtinybe”, „Liepos 6-ąją karė Justina Kosove išvirė pusę tūkstančio cepelinų” ir „Eilinis Tadas moka ir karvę melžti”), o trečioji vieta atiteko Andriui Vaitkevičiui iš naujienų portalo www.alfa.lt už „Tris moteriškus Afganistano monologus”. Dviem paskatinamosiomis premijomis apdovanotos žurnalistė Jurgita Činkienė, kurios rašinys „Moteriška odė šarvuočiui” publikuota žurnale „MM”, ir Zita Kaktienė, „Šiaulių naujienose” išspausdinusi rašinį „Savanorių vadas apie karą nesvajoja”.

Tarp autorių pateikusių darbus konkursui buvo ir du kariškiai: Irake tarnavęs kapitonas Vytis Andreika iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir iš misijos Afganistane sugrįžusi vyresnioji leitenantė Vida Urbonaitė. Jų rašiniai „Patrulis Basros mieste” bei „PAG-5 vadas Dalius Polekauskas: „Labai pasiilgau šeimos ir lietaus” pateko į specialiai šiam konkursui rengiamą leidinį. Jame yra ir dar karštajame pasaulio taške esančio Aleksandro Matonio – Lietuvos diplomato Afganistane, rašinys „Nuo žaliūkų iki „aitvarų”.

2006 m. vykusiame pirmajame konkurse geriausiais pripažinti keturių autorių straipsniai ir jie po lygiai pasidalino prizų fondą. Tai – Vilma Jankienė („Aviacijos pasaulis”), Denisas Nikitenko („Vakarų ekspresas”), Živilė Kavaliauskaitė („Šiaulių kraštas”) ir majoras Albertas Dusevičius. Specialiame leidinyje kartu buvo publikuoti autorių Astos Buitkutės (www.lrytas.lt), Aleksandro Matonio (Baltic News Service) ir Gedimino Stanišausko („Kauno Diena”) darbai.

Konkurso nuostatai

Šiuolaikinio kario portretas. 2007 metų konkurso dalyvių geriausi rašiniai

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media