Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos kariai Afganistane minėjo įstojimo į NATO dieną

2008.03.31
image

Kovo 29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) kariai minėjo Lietuvos įstojimo į NATO dieną.

Kariams ši diena tapo įsimintina, nes jos minėjimo metu PAG-6 vadas pulkininkas Albertas Kondrotas ir Lietuvos Specialiosios misijos vadovas Aleksandras Matonis jiems įteikė NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) medalius už misiją.

Iškilmingos rikiuotės metu, kurioje dalyvavo visas PAG-6 kontingentas skambėjo NATO himnas ir vado žodžiai kariams.

„Jau ketvirti metai esame NATO nariais. Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja misijose Kosove, Irake ir čia, Afganistane. Misijose petys į petį kartu dalyvaujame su NATO šalimis senbuvėmis ir būsimomis narėmis. Džiugu pastebėti, kad kartu su mumis Goro provincijoje dalyvauja ir Ukrainos bei Gruzijos šalių kariai – jų valstybes Lietuva remia stojant į NATO. Misija Goro provincijoje yra iššūkis, kuris leidžia mums įrodyti, kad esame verti būti aljanso nariais ir geras pavyzdys būsimoms NATO narėms,” – sakė pulkininkas Albertas Kondrotas.

PAG-6 kariai savo misiją pradėjo 2007 metų lapkričio mėnesį ir gegužės mėnesį jos vykdymą perduos naujam kontingentui PAG-7.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

PAG-6 Visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media