Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Pradeda veikti informacinė svetainė apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje

2008.03.31
image

Internete pradeda veikti informacinė svetainė www.karys.lt, skirta informuoti apie profesinę karo tarnybą ir karjeros Lietuvos kariuomenėje galimybes. Tituliniame svetainės puslapyje pateikiamos 15-os karių tarnybos istorijos, skelbiami jų atsiliepimai apie tarnybą.

 

„Džiaugiamės, kad internetinėje erdvėje bus daugiau informacijos apie Lietuvos kariuomenę ir kario profesiją. Dabar kiekvienas besidomintis kario profesija ar kariuomene galės apsilankyti mūsų svetainėje ir rasti atsakymus į visus klausimus susijusius su tarnyba kariuomenėje”, – teigia svetainę www.karys.lt administruojančios Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KPAT) viršininkas Tomas Pilvinis..

 

Pastaruoju metu, kariuomenėje didėjant profesinės karo tarnybos karių skaičiui, auga ir susidomėjimas kario profesija. Sulaukiama tiek vaikinų, tiek merginų skambučių, kurie domisi reikalavimais profesionaliam kariui, kur reikia kreiptis norint tarnauti kariuomenėje, kokius dokumentus pateikti, kokį atlyginimą ir socialines garantijas gauna profesinės karo tarnybos karys.

 

Internetinėje svetainėje pristatomi reikalavimai, keliami profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo kariams, daliniai kuriuose galima tarnauti, kariuomenėje esančios karinės specialybės, taip pat Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluotė. Visą reikiamą informaciją ras ir vaikinai, turintys atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Svetainės lankytojai galės užduoti juos dominančius klausimus KPAT specialistams, o susidomėję profesine karo tarnyba, galės užpildyti elektroninę anketą.

 

„Pagal nurodytą adresą anketa bus perduodama į artimiausią KPAT teritorinį skyrių ir mūsų specialistai iškarto susisieks su anketą užpildžiusiu kandidatu, bei suteiks jam visą norimą informaciją apie tarnybą kariuomenėje. Jei kandidatas pageidaus, galės susitarti dėl susitikimo jam patogiu laiku. Nusprendę pasirinkti kariškio kelią, čia pat galės parašyti prašymą tapti profesinės karo tarnybos kariu”, – teigia KPAT viršininkas T. Pilvinis.

 

Internetinėje svetainėje taip pat bus galima apžiūrėti karinių fotografijų albumus, peržiūrėti video medžiagą, taip pat sužinoti įdomių faktų apie Lietuvos kariuomenę.

 

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė komplektuojama šauktinių ir profesinė karo tarnybos karių pagrindu. Profesinės karo tarnybos kariu gali pretenduoti tapti ne žemesnį kaip pagrindinį išsilavinimą turintys, iki 35 metų amžiaus, neteisti Lietuvos Respublikos piliečiai. Šiais metais į profesinę karo tarnybą priimta apie 150 karių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media