Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Vilniuje atidaromas naujas muziejus

2008.10.31
image

Renginio nuotraukos

Lapkričio 4 d. duris atvėrė Vytauto Didžiojo karo muziejaus (VDKM) Karo technikos ir transporto Vilniaus skyrius. Olandų gatvėje įkurtame muziejuje eksponuojama apie 40 vnt. Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius pulkininkas leitenantas dr. Gintautas Surgailis perkirpo atidarymo juostelę, grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro bigbendas, aidėjo senovinio pabūklo salvės, Lietuvos kariuomenės orkestras atliko „defilė” programą.

„Kariuomenė – kaip gyvas organizmas, jis nuolatos keičiasi. Pradėję praktiškai nuo nulio ir kai kurios dovanotos technikos, pastaraisiais metais palaipsniui ją keičiame ir pereiname prie naujų modernių ginklų ir technikos,” – sakė krašto apsaugos ministras prieš atidarymą lankydamasis kuriamo muziejaus teritorijoje.

Kariuomenės vadovybės įsakymu nurašant pasenusią techniką ar ją keičiant nauja, muziejui paliekami po du kiekvieno tipo technikos egzemplioriai. Muziejaus lankytojai jau nuo antradienio pamatys pabūklą, katerį, motociklus, įvairią ratinę ir vikšrinę techniką: šarvuočius, „dodžus”, mažuosius visureigius, benzinvežius.

Lankytojai galės apžiūrėti tankus T-55 ir T-72, kuriuos 2006 m. muziejui padovanojo Lenkijos gynybos ministerija. T-72 tankai buvo panaudoti 1991-ųjų sausį, šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą.

Šalia grėsmingos karinės technikos yra ir šarvuotas „Mersedez-Benz” markės automobilis, kuriuo važinėjo pirmasis atkurtos valstybės ginkluotojų pajėgų vadas. Greta yra Vyriausybės, kuriai vadovavo Gediminas Vagnorius, iš Lietuvos rezervo pirktas automobilis „zaporožec”.

Ekspozicija bus nuolat papildoma. Planuojama atgabenti radarų, artilerijos technikos pavyzdžių, kitos sunkiosios technikos.

Teritorija Olandų gatvėje kariškiams priklauso nuo 18 a. pabaigos. Iš pradžių čia buvo parako ir ginklų saugykla, 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. jie priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o atgavus Vilnių – čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir auto rinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, jai išėjus čia įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas prieš atidarymą apžiūrėdamas muziejaus teritorijoje vykstančius parengiamuosius darbus ir pirmuosius eksponatus sakė: „Šalies gynyba yra ne tik su ginklu rankoje. Ji prasideda nuo natūralaus domėjimosi kariniais dalykais, gyvo jų pamatymo, žinojimo, kaip tai atrodo, veikia ir kam tai naudojama”.

Muziejus veiks darbo dienomis nuo 8 iki 17.00 val. Lankymas nemokamas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media