Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos ir Lietuvos kariai patruliavo centrinėje Goro provincijos dalyje

2012.08.20
image

Rugpjūčio 15 – 17 dienomis Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) kariai, Policijos patarėjų grupės (PPG-1) pareigūnai ir Afganistano nacionalinės policijos atstovai atliko patrulį į Goro provincijos Do Lainah rajoną. Šis rajonas įsikūręs centrinėje Goro provincijos dalyje, jame yra 146 kaimai, kuriuose gyvena apie 57 tūkst. gyventojų.

 

Patrulio tikslas buvo plėsti centrinės vyriausybės ir saugumo pajėgų įtaką šiame rajone, aplankyti buvusių projektų vietas, įvertinti kelio HW2 pravažumo būklę bei galimybę jį rekonstruoti, PAG ir partnerių galimybes vykdyti kitus vystomuosius projektus, saugumo situaciją. Taip pat susitikti su vietos valdžios atstovais ir aptarti rajono gyventojams rūpimus valdymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimus bei nugabenti paramą.

 

Kartu su PAG-15 vadu plk. Artūru Radvilu patrulyje dalyvavo PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, Ukrainos vyriausiasis nacionalinis atstovas Afganistane pulkininkas Jurij Toruk (Yuriy Thoruk), PPG-1 vadas mjr. Darius Bartasevičius, civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės specialistai, JAV Vystymo Agentūros (angl. USAID) bei Vado greito atsako programos (angl. CERP) atstovas.

 

Pirmąją patrulio dieną, atvykus į Do Lainah rajono centrą, PAG-15 delegacija vietos policijos viršininko buvo pakviesta vakarienės. Susitikimo metu susipažinta su vietos policijos veikla, aptarti kitos dienos planai ir numatomi susitikimai.

Patrulio metu buvo susitikta su Do Lainah rajono administratoriumi, Nacionalinio saugumo direktorato ir policijos viršininkais. Taip pat aplankytas turgus, kuris yra antras pagal dydį Goro provincijoje, po esančio Čagčarane.

 

Su rajono administratoriumi aptarti tolimesni administracinių gebėjimų stiprinimo planai ir projektai. Tuo tarpu rajono administratorius pasidalijo mintimis apie saugumo situaciją, kuri labai svarbi, siekiant, kad rajonas prisijungtų prie kito atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapo. Policijos viršininkas pristatydamas veiklą pasidžiaugė sėkmingu pavaldžių pareigūnų darbu ir teigiama linkme kintančia saugumo situacija.

 

PAG Civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės atstovai nuvyko į Gerd Holang kaimą, kur susitikę su vietos gyventojais aplankė Japonijos lėšomis statytus bendruomenės centrą ir mokyklą. Susitikimo metu pagal ramadano mėnesio tradicijas buvo pasidalinta dovanomis bei lauktuvėmis, kurias afganistaniečiams perdavė Lietuvos žmonės.

 

Patariamąją funkciją Afganistano nacionalinei policijai atliekanti Policijos patarėjų grupė (PPG-1, anksčiau vadinta Policijos operacine mokymo ir sąveikos grupe) su vietos policijos pareigūnais vykdo bendras operacijas ir jungtinius patrulius. PPG-1 grupėje – 20 narių: 12 JAV karių ir aštuoni lietuviai – Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovauja majoras Darius Bartasevičius.

 

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG 15), kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja šio bataliono vadas pulkininkas Artūras Radvilas. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 metais.

 

Gegužės 13 d. Afganistane paskelbtas trečiasis atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras. Šiuo metu atsakomybės perdavimo procesas vyksta teritorijoje, kurioje gyvena apie 80 procentų provincijos gyventojų.

 

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Taip pat yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Nuotraukos PAG-15

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media