Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 29

 

 

Lietuvos kariai ir Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai bendrai patruliavo Goro provincijos Shahrak rajone

2012.09.01
image

 

Fotogalerija

 

Rugpjūčio 28–30 d. Afganistano Goro provincijoje Lietuvos vadovaujamų Provincijos atkūrimo ir Policijos patarėjų grupių atstovai ir Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai bendrai patruliavo provincijos Čagčarano, Do Lainah ir Shahrak rajonuose.

 

Tarp patruliuojančiųjų buvo Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karinio kontingento vadas pulkininkas Artūras Radvilas, PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, Policijos patarėjų grupei vadovaujantis majoras Darius Bartaševičius, PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės ir JAV Tarptautinės plėtros agentūros USAID atstovai.

 

Shahrak rajone, turinčiame apie 56 tūkst. gyventojų, patruliuojantieji susitiko su vietos administracijos, Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų ir vietos bendruomenės atstovais.

 

Susitikimuose buvo aptariami vietos valdymo institucijų stiprinimo planai, priemonės, kurios padėtų gerinti provincijos saugumo situaciją ir greičiau perduoti vietos pajėgoms atsakomybę už saugumo užtikrinimą. Taip pat buvo vertinami jau įgyvendinti ir planuojami vystomojo bendradarbiavimo projektai, kuriuos koordinuoja PAG.

 

Patrulio metu taip buvo įvertinta Shahrak rajone esančio į UNESCO pasaulio kultūros paveldo objektų sąrašą įtraukto Džamo (Jam) minareto būklė. Jo pamatų apsauginė siena nukentėjo per šių metų birželio potvynius. Vertinamąją medžiagą planuojama perduoti UNESCO pasaulio paveldo organizacijos atstovams, kurie galėtų skirti paramą minareto tvarkymo darbams.

 

Patrulio metu taip pat buvo vertinama vietos kelių pravažumo būklė ir jų rekonstravimo galimybės, vietos gyventojams buvo gabenama parama.

 

Šiuo metu Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja penkioliktoji Lietuvos karių pamaina, sudaryta daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV atstovai, įgyvendinantys vystomojo bendradarbiavimo projektus.

 

Policijos patarėjų grupėje (anksčiau ji vadinta Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė) tarnauja aštuoni Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

 

Informaciją parengė PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša. Nuotraukos – vyr. ltn. Jurgio Norvaišos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media