Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2012 - 08)

Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos ir Lietuvos kariai patruliavo centrinėje Goro provincijos dalyje
2012.08.20
img

Rugpjūčio 15 – 17 dienomis Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) kariai, Policijos patarėjų grupės (PPG-1) pareigūnai ir Afganistano nacionalinės policijos atstovai atliko patrulį į Goro provincijos Do Lainah rajoną. Šis rajonas įsikūręs centrinėje Goro provincijos dalyje, jame yra 146 kaimai, kuriuose gyvena apie 57 tūkst. gyventojų.

null
Nepratęsus mandato, iš Jungtinių Tautų stebėjimo misijos Sirijoje grįžta Lietuvos karys
2012.08.20
img

Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamoje tarptautinėje stebėjimo misijoje Sirijoje (angl. United Nations Supervision Mission in Syria, UNSMIS) nuo birželio vidurio dalyvavęs Lietuvos kariuomenės majoras Andrius Smilga baigė misiją ir artimiausiu metu turėtų grįžti į Lietuvą.

 

Mjr. A. Smilga grįžta Į Lietuvą po to, kai rugpjūčio 16 d. JT Saugumo Tarybos posėdyje nusprendė nebeatnaujinti UNSMIS mandato. Misijos mandatas baigėsi rugpjūčio 19 d. vidurnaktį.

null
JAV kariškiai lankėsi Mėnaičiuose
2012.08.20
img

Rugpjūčio 20 d. Vasario 16-ios dienos Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo memoriale Mėnaičių kaime (Radviliškio r.) - Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio būstinėje lankėsi JAV kadetų grupė, lydima instruktorių ir JAV ambasados Lietuvoje Gynybos ir bendradarbiavimo skyriaus karininkų ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kolegų.

null
Baigiama kurti Integruota jūros stebėjimo sistema padės greičiau nustatyti sienos pažeidimus
2012.08.20
img

Rugpjūčio 22 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje bus pristatyti baigiamo įgyvendinti integruotos Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemos ir bendro nacionalinio atpažinto jūros paveikslo projekto rezultatai. Projekto pristatyme dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, karinių pajėgų vadai ir atstovai, kiti svečiai.

null
Goro provincijos žiniasklaidai pristatyti Lietuvos ir tarptautinių partnerių projektai, padėsiantys provincijos žmonėms atkurti darbui ir gyvenimui tinkamą aplinką
2012.08.17
img

Rugpjūčio 14 d. Afganistano Goro provincijoje įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) stovykloje Čagčarane žiniasklaidos atstovams surengta spaudos konferencija, kurios metu pristatyti Lietuvos ir kitų tarptautinių partnerių pasiekimai įgyvendinant šiuo metu vykstančius ir ateityje planuojamus vystomojo bendradarbiavimo projektus, padedančius Goro provincijos žmonėms atkurti gyvenimui ir darbui tinkamą aplinką.

null
Tarnybą baigiančiam Lenkijos gynybos atašė – medalis „Už nuopelnus“
2012.08.16
img

Rugpjūčio 16 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas kadenciją baigusiam Lenkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui Zbigniewui Wasielewskiui (Zbigniew Wasielewski) už nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Lenkijos karinį bendradarbiavimą įteikė krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“.

null
Lietuvos karo akademijoje – Jaunesniųjų štabo karininkų kursų atidarymas
2012.08.14
img

Rugpjūčio 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko jaunesniųjų štabo karininkų kursų atidarymas. Šiuose kursuose mokysis apie 40 klausytojų iš įvairių Lietuvos karinių vienetų. Vėliau prie Lietuvos karininkų prisijungs septyni užsienio šalių kariai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos, Kosovo ir Ukrainos.

null
Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras ir laivas „Šakiai“ dalyvaus trišalėse paieškos ir gelbėjimo pratybose Baltijos jūroje
2012.08.14
img

Rugpjūčio 15-17 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras ir paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ dalyvaus trišalėse žmonių paieškos ir gelbėjimo pratybose jūroje RU-POL-LIT 2012, kurios vyks Rusijos Federacijos išskirtinės ekonominės zonos vandenyse Baltijos jūroje. Pratybas organizuoja Kaliningrado (Rusija) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, jose be Lietuvos, dalyvaus Lenkijos ir Rusijos Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrai; iš viso devyni laivai ir du orlaiviai.

null
KOP Aviacijos bazei vadovaus plk. ltn. V.Raklevičius, į tarptautinę operaciją išlydėta nauja Lietuvos karių pamaina
2012.08.13
img

Rugpjūčio 13 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vykusios ceremonijos metu Aviacijos bazės vado pareigas perėmė pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius ir į tarptautinę misiją Afganistane iškilmingai išlydėta ketvirtoji Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė, rengsianti Afganistano sraigtasparnių pilotus ir sraigtasparnius aptarnaujantį personalą.

 

Naująjį Aviacijos bazės vadą pasveikino ir sėkmingos tarnybos tarptautinėje operacijoje išvykstantiems kariams palinkėjo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, laikinai einantis Lietuvos kariuomenės vado pareigas Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis.

null
Bendra PAG karių ir Čagčarano bendruomenės vakarienė
2012.08.13
img

Rugpjūčio 12 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) stovykloje vyko vakarienė „Iftar“, kuria užbaigiamas dienos pasninkas Ramadano mėnesį, prieš tai meldžiantis ir geriant arbatą su datulėmis.

 

„Nuoširdžiai vertiname Lietuvos karių rodomą pagarbą Afganistano papročiams, religijai ir kultūrai. PAG organizuojama padėkos vakarienė išreiškia ir įprasmina šiltus santykius su vietos bendruomene. Viliuosi, kad darbas petys į petį ir abipusė pagarba tęs sėkmingą bendradarbiavimą, o kartu ir mūsų šalies atstatymą“, – vakarienės metu kalbėjo Goro provincijos gubernatoriaus administracijos vadovas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media