Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2012 - 08)

Olimpinis auksas – karei savanorei
2012.08.12
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius nuoširdžiai sveikina Laurą Asadauskaitę – Zadneprovskienę - Lietuvos krašto apsaugos karę savanorę, šiuolaikinės penkiakovės rungtyje laimėjus aukso medalį Londono olimpinėse žaidynėse!

null
Priesaiką savo šaliai davė 65 kariuomenės naujokai
2012.08.10
img

Rugpjūčio 10 dieną Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) priesaiką Lietuvos Respublikai davė  X bazinių karinių mokymų laida – 65 dalyviai. Į iškilmingą rikiuotę drauge su Bazinių karinių mokymų dalyviais stojo ir 26 klierikai. Jiems, baigusiems keturių savaičių trukmės Pilietinio ugdymo kursą, buvo įteikti šio kurso baigimo pažymėjimai.

null
Tarnyba kariuomenėje atlyginama apmokėtomis studijomis
2012.08.10
img

Baikite 3 mėnesius trunkančius bazinius karinius mokymus ir jums bus kompensuota iki 50 proc. studijų kainos. Tai jau yra realu, kadangi Seimas pernai priėmė naująjį Karo prievolės įstatymą, o kompensacijų už studijas mokėjimo tvarką šį pavasarį patvirtino Vyriausybė savo nutarimu.

null
Olimpiadoje Londone dalyvauja šeši kariuomenės atstovai
2012.08.10
img

Šiais metais Londone vykstančioje olimpiadoje dalyvauja šeši kariuomenės atstovai. Tai – bronzos medalį iškovojęs Aleksandras Kazakevičius, maratonininkė Rasa Drazdauskaitė, dziudo imtynininkas Marius Paškevičius ir trys penkiakovininkai – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis.

null
Nepertraukiamas kariuomenės išminuotojų darbas: per pusę metų neutralizuota apie 1,5 tūkst. standartinių sprogstamųjų užtaisų
2012.08.10
img

Nuo metų pradžios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai atliko per 600 neplaninių ir planinių sprogmenų neutralizavimo operacijų, per kurias sunaikino maždaug 1,5 tūkst. įvairaus tipo standartinių sprogstamųjų užtaisų – artilerijos sviedinių, aviacinių bombų, minosvaidžio, priešpėstinių, prieštankinių minų, šovinių, rankinių granatų ir kitos amunicijos, likusios šalies teritorijoje nuo Pirmojo, Antrojo pasaulinių karų ir Sovietų okupacijos.

null
Į Afganistaną išvyksta nauja Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos karių grupė
2012.08.08
img

Rugpjūčio 8 d. per iškilmingą ceremoniją Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta nauja Lietuvos kariuomenės Karo policijos specialioji grupė, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą. Šią užduotį prieš porą metų karo policininkai perėmė iš Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų karių.

null
Krašto apsaugos vadovybė reiškia užuojautą
2012.08.07

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius reiškia gilią užuojautą Jurbarko r. žuvusios dviratininkės šeimai ir atsiprašo dėl itin neatsakingo karės elgesio.

 

Krašto apsaugos ministrė ir kariuomenės vadas dar kartą išsako griežtą poziciją dėl alkoholio vartojimo. Alkoholio vartojimas tarnyboje ar vairavimas neblaiviems užtraukia pačią griežčiausią bausmę – atleidimą iš tarnybos.

null
Goro provincijoje pradėtas sociodemografinis ir ekonominis tyrimas
2012.08.07
img

Rugpjūčio 5 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane, gubernatoriaus ofise, oficialiai pradėtas tyrimas atskleisiantis provincijos sociodemografinę ir ekonominę padėtį. Šis tyrimas – tai plataus masto informacijos ir duomenų surinkimas bei sisteminimas, kurį atliks Centrinė statistikos organizacija (angl. Central Statistics Organization, CSO). Projektą finansuoja Japonijos vyriausybės, o techniškai rems Jungtinių Tautų populiacijos fondo (angl. the United Nations Population Fund, UNFPA).

null
Olimpinis bronzos medalis – kariui
2012.08.06
img

Sveikiname Lietuvos karį Aleksandrą Kazakevičių, imtynių rungtyje laimėjus bronzos medalį Londono Olimpinėse žaidynėse!

 

Kaip sakė Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininkas pulkininkas leitenantas Valentinas Mizgaitis, Aleksandras Kazakevičius kaip sportininkas užaugo Lietuvos kariuomenėje. „Pradėjo nuo „Geležinio vilko“ sporto salės, dar būdamas vaikas dalyvaudavo kariuomenės organizuojamuose turnyruose. Aleksandras kariuomenėje sportavo ir kaip šauktinis karys, o vėliau ir kaip karys savanoris“, - sakė plk. ltn. V. Mizgaitis.

null
Ariogaloje vyko Lietuvos buvusių tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“
2012.08.05
img

Rugpjūčio 4 d. Ariogaloje (Raseinių r.) vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginyje dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, krašto apsaugos ministro patarėjas Edvardas Strončikas, Lietuvos kariuomenės vado pareigas laikinai einantis generolas majoras Edvardas Mažeikis, Lietuvos kariuomenės kariai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media