Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Pristatyta baigiama kurti Integruota jūros stebėjimo sistema

2012.08.22
image

Krašto apsaugos sistemos vadovybė trečiadienį Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje dalyvavo integruotos Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemos ir bendro nacionalinio atpažinto jūros paveikslo projekto rezultatų pristatyme.

 

Projekte dalyvaujančių institucijų – KAS, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Žemės ūkio ministerijų, Valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Lietuvos saugios laivybos administracijos, Muitinės departamento – atstovams buvo pristatyti šios sistemos veikimo principai, leisiantys greitai ir efektyviai keistis informacija apie galimus sienos pažeidimus, jūros užteršimo, kontrabandos, neteisėtos žvejybos atvejus, vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus.

 

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pažymėjo, kad įgyvendinant projektą buvo labai svarbus visų institucijų bendradarbiavimas, po 15 metų pagaliau leidęs sujungti skirtingas jūros stebėjimo priemones į bendrą sistemą.

 

„Džiaugiuosi, kad šis projektas įgyvendintas taip greitai – Ministro Pirmininko tarnybos sprendimas buvo priimtas 2010-aisiais, o jau praėjus dvejiems metams turime išsamų atpažintą jūros paveikslą, kuriuo gali naudotis visos suinteresuotos institucijos“, – sakė krašto apsaugos ministrė.

Jos teigimu, integruota sistema leis išvengti kai kurių funkcijų dubliavimo ir taupyti valstybės biudžeto lėšas – skirtingų institucijų resursų bendras panaudojimas leis tuos pačius išteklius panaudoti kur kas efektyviau, nei juos kiekvienai institucijai naudojant atskirai.

 

Pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos – Lietuvos kariuomenė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos saugios laivybos administracija, Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – 2010–2 metais modernizuotos Lietuvos kariuomenės KJP Jūros stebėjimo informacinės sistemos pagrindu pradėjo kurti integruotą jūros stebėjimo sistemą su tikslu apjungti minėtų valstybės institucijų technines ir organizacines priemones Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimui ir vieno nacionalinio atpažinto jūros paveikslo kūrimui.

 

Projektas pradėtas įgyvendinti pagal institucijų turimų jūros stebėjimo sistemų sujungimo į bendrą sistemą planą, kurį bendru įsakymu 2011 m. spalio 3 d. patvirtino krašto, vidaus reikalų ir susisiekimo ministrai.

 

Pagal patvirtintą planą buvo atliktas esamų stebėjimo sistemų sensorių: radiolokacinių stebėjimo priemonių, video kamerų, termovizorių, radijo ryšio krypties pelengatorių dubliavimas ir integravimas į bendrą sistemą ir duomenų perdavimo linijų įrengimas su tikslu keistis pagrindiniais duomenimis ir taip sukurti bendrą nacionalinį jūros paveikslą visų šia integruota sistema besinaudojančių institucijų darbo vietose.

 

Projekto įgyvendinimas leis efektyviau naudoti valstybės institucijoms ir įstaigoms priklausančią infrastruktūrą, kontroliuoti Lietuvai priklausantį Baltijos jūros rajoną ir Kuršių marias, taip pat šios integruotos sistemos buvimas leis efektyviau vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas.

 

Diegiamoje integruotoje sistemoje bus nustatyta bendra objektų atpažinimo tvarka, kuri leis išvengti atpažinimo funkcijos dubliavimo. Iki šiol pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos skirtingais tikslais naudojosi skirtingomis Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemomis.

 

 

Nuotraukos – Ugnės Naujokaitytės ir kpt. ltn. Antano Brenciaus

 

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. +370 640 45376

2012-08-23 14:08

Dėdė

Tai ką ir meškiukų nebegalėsim nuplukdyt maskoliams?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media