Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Tarnybą Policijos patarėjų grupėje misijoje Afganistane baigė JAV kariai

2012.08.30
image

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) stovykloje Čagčarane surengtoje iškilmingoje ceremonijoje atsisveikinta su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariais, baigusiais tarnybą Policijos patarėjų grupėje, rengiančiai ir konsultuojančiai Goro policijos pajėgas. Rikiuotės metu taip pat išlydėtas Nacionaliniame paramos elemente tarnavęs JAV karys.

 

Tarnybą baigusiems kariams PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas įteikė apdovanojimus, atminimo dovanas ir padėkos raštus.

 

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai kartu su lietuviais bendroje Policijos patarėjų grupėje veikė nuo 2010 metų rudenį ir vykdė Goro provincijos policijos padalinių apmokymus ir konsultacijas. Šia rotacija, kurių iki šiol iš viso buvo keturios, JAV kariai baigia dalyvavimą šioje grupėje. 20 asmenų Policijos patarėjų grupėje iki šiol su JAV kariais tarnavo Lietuvos Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovauja Lietuvos karininkas.

 

Kartu su Policijos patarėjų grupe Goro provincijos nacionalines teisėsaugos institucijų pareigūnus (teisėjus, prokurorus, aukštesniosios grandies policijos pareigūnus) rengia ir konsultuoja nuo 2007 m. taip pat PAG stovykloje Čagčarane veikianti Europos Sąjungos policijos misija Afganistane (angl. European Union Police Mission in Afghanistan, EUPOL Afghanistan, EUPOL). Šią komandą sudaro 10 pareigūnų, iš kurių – trys lietuviai, po du Suomijos ir Čekijos atstovus, lenkas, kroatas ir bulgaras.

 

Įsibėgėjus atsakomybės už saugumą perdavimo procesui Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms, šalys, dalyvaujančios NATO tarptautinės saugumo paramos pajėgų operacijoje, pradeda planuoti savo karinių pajėgų mažinimą. JAV, skirianti didžiausią pajėgų kiekį šiai NATO operacijai, taip pat pradeda mažinti savo pajėgas Afganistane.

 

Šiuo metu tarnybą Afganistane Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekančią PAG-15 pamainos pagrindą sudaro Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja plk. A. Radvilas. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus. Lietuvos biuro veiklą organizuoja du Lietuvos specialiosios misijos darbuotojai, Japonijos – keturi vystomojo bendradarbiavimo patarėjai, o JAV – vienas valstybės departamento atstovas ir du JAV vystymo agentūros patarėjai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono, o vėliau, gegužės 13 d., trečią atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko dar trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras, o šiuo metu vykstant atsakomybės perdavimo procesui teritorijoje, kurioje gyvena apie 80 procentų provincijos gyventojų, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Taip pat yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Nuotraukos kpt. Rūtos Gaižutytės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media