Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi paskirtas plk. D. Užkuraitis

2014.09.30
image

Nuo spalio 1 dienos Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų pulkininkas Darius Užkuraitis. Iki paskyrimo į šias pareigas karininkas ėjo Krašto apsaugos ministro padėjėjo pareigas.

 

„Stiprindami Lietuvos gynybinius pajėgumus, didžiausią dėmesį skiriame Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgoms, ypač Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“. Plk. Darius Užkuraitis turi didžiulę vadovavimo patirtį Lietuvos kariuomenėje, ypač Sausumos pajėgose profesionaliai vykdant brigados „Geležinis Vilkas“ vado pareigas. Taip pat pulkininkas turi ne vienerių metų tarptautinę karinę vadovavimo patirtį NATO struktūroje bei Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir planavimo srityje. Todėl gavęs Kariuomenės vado teikimą paskyriau jį Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi. Esu tikras, jis profesionaliai dirbdamas ir šiose pareigose sustiprins Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymą“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Plk. D. Užkuraitis yra sukaupęs vertingos patirties dirbant su ypatingos svarbos ginkluotės ir įrangos projektais bei pajėgumais. 2001 m. jis buvo projekto vadovas, sprendžiant dėl oro gynybos ir prieštankinės ginkluotės įsigijimo, kurį įgyvendinus Lietuvos kariuomenė įsigijo artimojo nuotolio raketų sistemas „Stinger“ bei vidutinio nuotolio prieštankinę ginkluotę „ Javelin“. Pastarojo projekto tęstiniai įsigijimai yra vykdomi ir šiandien, siekiant toliau aprūpinti Lietuvos karius prieštankine ginkluote.

 

Taip pat dalyvaujant plk. D. Užkuraičiui dar ekonominiu sunkmečiu Lietuvos kariuomenėje buvo pradėti kiti du svarbūs projektai: šiuo metu Pabradės poligone įsibėgėjantis projektas „Mūšis mieste“, kurį užbaigus kariai galės treniruotis miesto sąlygomis. Praėjusių metų pabaigoje įgyvendinus projektą MILES Lietuvos kariai šiandien treniruojasi su integruotomis lazerinėmis mūšio sistemomis.

 

Plk. D. Užkuraitis Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigose pakeitė nuo šių metų rugsėjo pradžios Lietuvos karinio atstovo prie NATO ir Europos Sąjungos pareigas pradėjusį eiti brigados generolą Gintautą Zenkevičių.

 

Plk. D. Užkuraitis tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1990 m. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, vėliau ėjo įvairias vadovaujančias pareigas tuometinėje Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje, vadovavo Lauko pajėgų štabo operacijų skyriui. Nuo 2004 m. plk. D. Užkuraitis tarnavo Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ , kur ėjo štabo viršininkas – vado pavaduotojo pareigas, o 2005 – 2008 metais jai vadovavo. Plk. D. Užkuraitis taip pat buvo paskirtas vadovauti Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo pajėgumų plėtros ir planavimo departamentui, Sąjungininkų pajėgų vadovybės štabo Briunsiume (Nyderlandai) patarėjų grupei.

 

Plk. D. Užkuraitis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, vyresniųjų štabo karininkų kursus Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija), vyresniųjų karininkų strateginio lygmens kursus NATO gynybos koledže Romoje.

 

Už nuopelnus krašto apsaugai plk. D. Užkuraitis apdovanotas įvairaus lygmens valstybinais ir krašto apsaugos sistemos medaliais.

 

Plk. D. Užkuraitis yra vedęs, turi dvi dukras ir tris sūnus.

 

Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius yra atsakingas už ilgalaikį karinių pajėgumų, ginkluotės ir krašto apsaugos sistemos planavimą, karinės technikos ir įrangos plėtrą, karybos srities standartizavimą. Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius taip pat atlieka Lietuvos kariuomenės transformacijos vadovo ir Nacionalinio ginkluotės direktoriaus funkcijas.

 

Alfredo Pliadžio nuotrauka

2014-10-01 02:34

Vytautas Račkauskas

Puiku, kad didelį patyrimą turintis karininkas skiriamas į šias pareigas. Ypač kai šiuo metu reikia toliau stiprinti ginkluotės pajėgumus. Pulkininką pažįstantys savanoriai kūrėjai labai teigiamai apie jį atsiliepia. Tik norėčiau užduoti kuklų klausimą: "Gal laikas pulkininke atsistatyti savo narystę Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungoje?". Priklausyti LKKSS yra GARBĖ ir PAREIGA... O "naujam darbo fronte" pulkininke linkiu SĖKMĖS ir GERŲ REZULTATŲ.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media