Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2014 - 09)

Krašto apsaugos ministras J. Olekas Velse dalyvauja NATO viršūnių susitikime
2014.09.04
img

Rugsėjo 4 – 5 dienomis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvaus NATO šalių vadovų susitikime Velse, Jungtinėje Karalystėje.

 

Susitikime bus priimti sprendimai dėl NATO parengtumo veiksmų plano reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją Europoje, kurios svarbiausi elementai – sąjungininkų pajėgų buvimo stiprinimas rytinėse Aljanso šalyse, NATO greitojo reagavimo pajėgų parengties didinimas, priimančių pajėgas šalių įsipareigojimas teikti paramą atvykstančioms pajėgoms.

null
Kapitonas N. Alekna Velse atstovavo Lietuvai ceremonijoje, skirtoje NATO kariams pagerbti
2014.09.04
img

Rugsėjo 4 d. Lietuvos karininkas J. Vitkaus Inžinerijos bataliono kapitonas Nerijus Alekna dalyvavo ceremonijoje NATO vadovų susitikimo Velse metu, kurioje buvo pagerbti NATO operacijoje Afganistane sužeisti ir žuvę kariai.

 

„Kariai kovoja ne tam, kad žūtų, o tam, kad pasiektų pergalę. Gyvybė, deja, neretai tampa to kaina. Niekad nepamiršime ginklo brolių, sąjungininkų, ir su derama pagarba tęsime tai, kas jiems ir jų šeimoms, jų bendruomenėms buvo svarbu ar net šventa, kaip ir mes nepamiršime ir tarptautinėse operacijose Bosnijoje ir Afganistane savo žuvusių karių vyr. ltn. Normundo Valterio ir srž. Arūno Jarmalavičiaus,“ – prieš išvykdamas į Velsą sakė kapitonas Nerijus Alekna. Karininkas pabrėžė, kad jam, kaip kariui, dalyvauti šioje ceremonijoje ir pagerbti operacijoje Afganistane žuvusius ar sužeistus karius, didelė garbė ir atsakomybė.

null
NATO interneto puslapis apie operaciją Afganistane
2014.09.04
img

NATO paskelbė interneto puslapį www.ReturnToHope.com, kuriame apžvelgiama vienuolika metų trunkanti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija Afganistane.

 

Puslapis paskelbtas kartu su NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimu Velse, kuriame NATO ir ISAF operacijoje dalyvaujančių šalių atstovai paskutinį kartą ją aptarė prieš operacijai baigiantis 2014 metais.

 

Puslapyje pateikiami patys svarbiausi naujausios Afganistano istorijos momentai, pateikiama ISAF misijos apžvalga, atiduodama pagarba tūkstančiams vyrų ir moterų, afganistaniečių ir tarptautinės bendruomenės, kovojusių už Afganistano ateitį.

null
Lietuvos kariuomenės išminuotojai atliko jau tūkstantąją sprogmenų naikinimo operaciją
2014.09.04
img

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai jau rugsėjo pradžioje pagerino pastarųjų penkerių metų nesprogusių standartinių sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo vidurkį. Apytiksliai per metus kariuomenės išminuotojai surasdavo ir sunaikindavo iki 1 tūkst. įvairių sprogstamųjų užtaisų, tačiau jau šiemet rugpjūčio 27 d. kariuomenės išminuotojai atliko tūkstantąją sprogmenų naikinimo operaciją ir sunaikino apie 2 tūkst. sprogmenų.

null
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras rengia diskusiją Ekonomikos forume Lenkijoje
2014.09.03
img

Krynica Zdrujaus mieste, Lenkijoje, vykstančiame 24-jame Ekonomikos forume, NATO Energetinio saugumo centro ekspertai rugpjūčio 3 d. rengia diskusiją apie energetines inovacijas kariniame sektoriuje.

 

null
Lietuvos karo akademijoje vėl prasidės prancūzų kalbos kursai
2014.09.03
img

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai tęsiant bendradarbiavimą su Prancūzijos ambasada, naujais 2014–2015 mokslo metais vėl organizuojami prancūzų kalbos kursai. Rugsėjo 3 d. susitikti su Akademijos vadovybe atvyko Prancūzijos ambasadorės Maryse Berniau vadovaujama delegacija ir dėstytojas Augustinas Bannieras (Augustin Bannier), kuris dešimt mėnesių Lietuvos karo akademijoje dėstys prancūzų kalbą kariūnams, dėstytojams, krašto apsaugos sistemos darbuotojams.

null
Pratybose „Kardų susikirtimas 2014“ – kovinės operacijos įgavo pagreitį
2014.09.03
img

 

JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautiniame rengimo centre Vokietijoje, šalia Hohenfelso esančiame kariniame poligone, įsibėgėjo tarptautinių pratybų „Kardų susikirtimas 2014” (angl. Saber Junction 2014) aktyvusis etapas. Pratybose, kuriose iš viso dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. karių iš 16 valstybių, vykdyti plataus spektro karines operacijas kartu su sąjungininkais treniruojasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai – Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kuopa.

null
Lietuvos karo akademijoje vyks I absolventų laidos 20-ųjų baigimo metinių minėjimas
2014.09.03
img

Rytoj, rugsėjo 5 d., 8.30 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje susitiks pirmoji absolventų laida, iškilmingai paminėsianti 20-ąsias akademijos baigimo metines. Prieš dvidešimt metų akademiją baigė pirmieji 111 Lietuvos karininkų.

 

Renginyje kartu su I laidos absolventais dalyvaus Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, akademijos vadovybė, darbuotojai, dėstytojai ir mokslinės bendruomenės nariai.

null
Ukrainos kariuomenei perduota Lietuvos materialinė parama
2014.09.02
img


Rugsėjo 2 d. iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose Karinių oro pajėgų orlaiviu C-27J „Spartan" išskraidinta Ukrainos kariuomenei skirta materialinė parama perduota Ukrainos gynybos ministerijos ir Gynybos štabo atstovams. Krovinį sudaro 4,5 t Krašto apsaugos ministerijos skirtų sauso maisto davinių ir medicinos priemonių ir apie 580 kg VšĮ „Aspectus Memoria" surinktos materialinės paramos.

Šis Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio C -27J „Spartan" skrydis buvo užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl į lėktuvą buvo priimami tik būtiniausi visuomeninės organizacijos surinkti daiktai – maisto produktai, medikamentai, miegmaišiai ir kt.

null
Į misiją Afganistane išlydėta dvyliktoji Lietuvos nacionalinės paramos elemento pamaina
2014.09.02
img

Rugsėjo 2 d. į NATO vadovaujamą tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją Afganistane išlydėta dvyliktoji Lietuvos nacionalinės paramos elemento pamaina (NPE-12), kuri rūpinsis ne tik Afganistane dislokuotų Lietuvos karių logistiniu aprūpinimu, bet ir tęs ankstesnės grupės pradėtą naudotos karinės technikos ir kitų  materialinių vertybių pargabenimą į Lietuvą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media