Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2014 - 09)

Lietuvos kariuomenės mokykloje mokslus pradėjo kariai iš Ukrainos ir kitų šalių partnerių
2014.09.02
img

Nuo rugsėjo 1 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune dešimt karių iš Ukrainos ir septyni kariai iš Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos pradėjo mėnesio trukmės tarptautinį instruktoriaus kursą.

 

Pagrindinis šio kurso tikslas – suteikti klausytojams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas. Kurso programa sudaryta pagal Lietuvos krašto apsaugos ministerijos nustatytus reikalavimus, įvertinus šių dienų ne NATO šalių kariuomenių poreikius ir NATO šalių ir Lietuvos kariuomenės sukauptą patirtį.

null
Lenkijoje pasirašyta sutartis dėl priešlėktuvinės sistemos GROM Lietuvos kariuomenei pirkimo
2014.09.02
img

Rugsėjo 2 dieną Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius, Lenkijos įmonės MESKO generalinis direktorius Waldemaras Skowronas (Waldemar Skowron) ir MESKO kompanijos valdybos narys Piotras Jarominas (Piotr Jaromin) tarptautinėje gynybos parodoje MSPO Targi Kielce (Lenkija) pasirašė sutartį dėl artimojo nuotolio nešiojamosios priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM Lietuvos kariuomenei pirkimo. Pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lenkijos gynybos ministerijos sekretorius Czesławas Mroczekas (Czesław Mroczek) ir Ginkluotės politikos departamento direktorius brigados generolas Włodzimierzas Nowakas (Włodzimierz Nowak).

null
Į misiją Afganistane bus išlydėta dvyliktoji Nacionalinės paramos elemento karių pamaina
2014.09.01
img

Rugsėjo 2 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje vyks dvyliktojo Nacionalinės paramos elemento karių (NPE-12) išlydėtuvių į NATO tarptautinę misiją Afganistane ceremonija. Karius, kurie rūpinis kitų Lietuvos karių logistiniu aprūpinimu Afganistane, į misiją išlydės krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis, karių artimieji ir kiti svečiai.

null
Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „ Kuršis“ dalyvaus NATO viršūnių susitikimo Velse renginiuose
2014.09.01
img

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“ (M54), vadovaujamas kapitono leitenanto Nedo Ignatavičiaus, dalyvaus NATO aukščiausio lygio susitikimo, vyksiančio rugsėjo 4–5 dienomis, Velse ( Jungtinė Karalystė), renginiuose.

 

Rugsėjo 4–8 dienomis „Kuršis“ švartuosis Kardifo jūrų uoste. Į šį Jungtinės Karalystės uostą, demonstruodami NATO sąjungininkų stiprybę ir vienybę, taip pat atplauks laivai iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Prancūzijos.

null
Baltijos oro erdvėje patruliuos Portugalijos, Kanados, Vokietijos ir Nyderlandų Karalystės kariai
2014.09.01
img

Daugiau nuotraukų KAM FACEBOOK

 

Vaizdo medžiaga (aut. - srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Šiandien Jungtinės Karalystės ir Lenkijos kariai baigia keturis mėnesius trukusią NATO Oro policijos misiją Baltijos šalyse. Įgijome labai daug vertingos patirties. Ir, nors dabar mūsų kariai išvyksta, galiu drąsiai sakyti – esame labai arti. Jums tereikia pakviesti ir mes iškart atskrisime“, – Baltijos šalių oro erdvės saugumo perdavimo ceremonijoje sakė Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų vadavietės vado pavaduotojas generolas leitenantas Gregas Bagwellas (Greg Bagwell).

null
Krašto apsaugos ministerijos komentaras dėl materialinės paramos Ukrainai
2014.09.01

Krašto apsaugos ministerija laikosi savo įsipareigojimų ir kartu su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama, kurią sudaro sauso maisto daviniai ir medicinos priemonės, nuskraidins į Ukrainą 500 kilogramų VšĮ „Aspectus Memoria“ surinktos materialinės paramos pagal iš anksto su šia įstaiga suderintas sąlygas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media