Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 18 20 23
25 26 28 29

 

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas susitiko su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderiais

2014.12.22
image

Gruodžio 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi Vyriausybėje susitiko su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) atstovais.

 

„Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderiai itin prisideda kuriant Lietuvos įvaizdį pasaulyje, išlaikant lietuvybę ir pritraukiant investicijas į Lietuvą,“ – susitikime teigė premjeras, pabrėžęs, kad grįždami į Lietuvą sąjungos atstovai diskutuoja su verslo, mokslo, kultūros ir politikos atstovais, ieško geriausių sprendimų, kaip kurti modernią Lietuvą.

 

Ministras J. Olekas su susitikimo dalyviais diskutavo apie kibernetinį saugumą, informacinius karus, didinamo finansavimo krašto apsaugai svarbą, geopolitines realijas.

 

Ministras pabrėžė, kaip svarbu visiems lietuviams, tiek gyvenantiems čia Tėvynėje, tiek užsienyje būti vieningiems ir aktyviai rūpintis Lietuvos saugumu. Užsienio lietuviai itin domėjosi, kaip galėtų ir jie dalyvauti Lietuvos šaulių sąjungos veikloje.

 

Ministras taip pat pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su PLJS rengiant antrąjį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą, pažadėjo remti ateities projektus.

 

Užsienio lietuviai, norintys tapti šauliais, turi turėti Lietuvos Respublikos pilietybę. Šiuo metu Šiaurės Amerikoje (JAV ir Kanadoje) pilietiškai patriotiškai nusiteikę užsienio lietuviai galėtų jungtis prie išeivijos šaulių. Iniciatyvūs užsienio lietuviai galėtų prie LR ambasadų ir konsulatų kurti tokias užuomazgas ir propaguoti šauliškumą, lietuvybę, palaikyti istorinę Lietuvos atmintį įvairiomis iniciatyvomis. Užsienio lietuviai ypač kviečiami remti LŠS įvairiais būdais, kurti projektus, orientuotus į LŠS stiprinimą, paremti finansiškai.

 

Gruodžio 21 d. Vilniuje vyko Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos mokymai, kuriuose dalyvavo jaunieji lietuviai iš 14 šalių. Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos, įkurtos 1972 metais, tikslas – atstovauti pasaulio lietuvių jaunimo interesams bei visuomenei ir valstybei naudingos pasaulio lietuvių veiklos skatinimas ir vykdymas.

 

Šiuo metu PLJS vienija 40 lietuvių jaunimo sąjungų visame pasaulyje ir yra įkūrusi savo atstovybę Lietuvoje. Ji plėtoja bendradarbiavimą su Lietuvos valstybinėmis institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, privačiomis įmonėmis.

 

Gintarė Janulaitytė, LR Krašto apsaugos ministro patarėja

 

Andriaus Ufarto (BFL) nuotrauka 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media