Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 18 20 23
25 26 28 29

 

 

NATO oro policijos misijos kontingentų pasikeitimas: misijos raktą iš Portugalijos perima Italija

2014.12.30
image

 

Facebook nuotraukų galerija

 

Video

 

Gruodžio 31 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose simbolinį Baltijos šalių oro erdvės raktą Portugalijos karinių oro pajėgų kariai perdavė Italijos kariams. Nuo sausio 1 dienos Italija bus vadovaujanti NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse šalis, o juos rems Lenkija.

 

„Noriu padėkoti Portugalijos ir Kanados kariams, sėkmingai dalyvavusiems šioje misijoje, kai vis labiau didėja saugumo poreikis. Esu be galo dėkingas šių šalių vadovams už solidarizavimąsi su mumis, kai to labiausiai reikia, nes būdami drauge galime daug padaryti. Labai svarbu, kad galime pasitikėti savo partneriais šiandien, kai geopolitinė situacija regione yra įtempta ir atgrasymo priemonės yra esminės - turime tvirtą paramą ir užtikrinimą mūsų oro erdvėje, “ – NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Misiją baigusio Portugalijos kontingento vado plk. ltn. Francisco Dionisio teigimu, pavestą misiją jie atliko iki galo ir sėkmingai. „Misijos metu buvo atlikome daugiau kaip 150 treniruočių ir reagavimo skrydžių, kurių metu su naikintuvais ore praleidome per 300 valandų ir įgijome neįkainojamos patirties treniruodamiesi kartu su Lietuvos karinių orų pajėgų ir kitų misijai dislokuotų šalių kariais,“ –   sakė plk. ltn. F. Dionisio.

 

Misijoje Šiauliuose su keturiais naikintuvais F-16 Portugalijos kariai drauge su jais rėmusiais keturiais Kanados karinių oro pajėgų naikintuvais F-18 dalyvavo keturis mėnesius. Per misijos laikotarpį nuo rugsėjo kartu su pastiprinimą teikusiais Vokietijos ir Nyderlandų naikintuvais iš Estijos ir Lenkijos NATO naikintuvai palydėti prie Baltijos šalių oro erdvės priartėjusių orlaivių buvo pakelti apie 70 kartų.

 

37-oje NATO oro policijos misijos rotacijoje dalyvausiantys ir pirmą kartą į šią misiją atvykę Italijos kariai Šiauliuose dislokavo keturis naikintuvus „Eurofighter Typhoons“.

 

„Mes esame pasiruošę šiai užduočiai ir pasirengę saugoti bei ginti Baltijos šalių erdvę,“ – sakė Italijos kontingento vadas pulkininkas Marco Bertoli.

 

Italijos kariams pastiprinimą teiksiantys Lenkijos kariai su keturiais naikintuvais MiG-29 prisijungs nuo sausio 5 dienos. Lenkų kariai misijoje dalyvaus šeštą kartą, prieš tai jie vadovavo NATO oro policijos misijos 2014 m. gegužės- rugpjūčio rotacijai.

 

Naujosios rotacijos metu Baltijos šalių erdvėje taip pat patruliuos ispanai su „ Eurofighter Typhoons“ iš Estijos Amari bazės ir Belgijos kariai su F-16 iš Malborko, Lenkijoje.

 

NATO oro policijos misija – kertinis Aljanso solidarumo akmuo, o NATO oro erdvės vientisumo išsaugojimas – kolektyvinė užduotis. Narėms, neturinčioms savo pajėgumų, tarp jų ir Baltijos šalims, NATO taiko visam aljansui vienodus saugumo užtikrinimo standartus.

 

NATO savo įsipareigojimą užtikrinti savo oro erdvės saugumą ir vientisumą vykdo tvirtai. Prie NATO narių oro erdvės priartėjusiems ar į ją įskridusiems orlaiviams, skrendantiems be iš ankstinio plano ir suderinimo, atpažinti, perimti ir palydėti yra keliami NATO naikintuvai.

 

Įgyvendinant NATO saugumo užtikrinimo priemones, sąjungininkai papildomus naikintuvus NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse skiria nuo 2014 m. balandžio.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media