Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2014 - 12)

Dėl Lietuvos žiniasklaidai platinamos melagingos informacijos
2014.12.10

Informuojame, kad Lietuvos žiniasklaidai „The European Association for the Defense of Human Rights (AEDH)“ vardu išplantintu laišku apie tai, kad Lietuvoje nuo ebolos mirė JAV karys, yra siekiama diskredituoti sąjungininkus ir kelti paniką tarp Ruklos gyventojų. Sąjungininkai paneigė šią informaciją, AEDH organizacija taip pat patvirtino, kad tokio laiško nesiuntė.

null
Ministras J. Olekas dalyvaus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrų susitikime
2014.12.10
img

Gruodžio 11–12 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Cesyje (Latvija) dalyvaus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrų susitikime.

null
Vyks jungtinių Lietuvos ir Danijos karių pratybų „Raudonasis liūtas“ svečių ir žiniasklaidos diena
2014.12.09
img

Gruodžio 11 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.) vyks tarptautinių pratybų „Raudonasis liūtas“ svečių ir žiniasklaidos diena. Pratybų stebėti atvyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Lietuvoje viešintis Danijos kariuomenės štabo viršininkas generolas majoras Hansas Christianas Mathiesenas.

 

Lapkričio 24 ‒ gruodžio 14 dienomis Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse žvalgybos padalinių pratybose „Raudonasis liūtas“ dalyvauja apie 250 karių iš Lietuvos ir Danijos kariuomenių sausumos pajėgų žvalgybos padalinių. Jose kariai treniruojasi NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti žvalgybines operacijas.

null
NATO vadovaujama Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacija Afganistane
2014.12.09
img

Gruodžio 31 dieną NATO baigs didžiausią tarptautinę operaciją organizacijos istorijoje, prie kurios prisidėjo ir Lietuva. Apie Lietuvos indėlį NATO tarptautinių saugumo palaikymo pajėgų (ISAF) operacijoje kviečiame skaityti Lietuvos kariuomenės žurnalo „KARYS“ straipsnyje.

null
Kariuomenės ir visuomenės atstovai diskutavo apie Sausumos pajėgumų stiprinimą įgyvendinus mechanizacijos programą
2014.12.09
img

Gruodžio 9 d. Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko ekspertinės diskusijos, kurių metu buvo aptarta Sausumos pajėgų mechanizacijos programa ir jos plėtros kryptys. Diskusijos metu išsakyti siūlymai bus apibendrinti ir pateikti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybei kaip rekomendacijos dėl tolimesnio programos vystymo ir pasirengimo peržiūrėti ginkluotųjų pajėgų koncepciją.

null
J. Olekas pasveikino JAV Kongreso Atstovų sprendimą skirti milijardą dolerių Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvai
2014.12.08
img

„Sveikiname JAV Kongreso Atstovų rūmų sprendimą pritarti JAV gynybos biudžeto projektui, skiriant papildomą finansavimą „Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvai“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, vertindamas balsavimą Atstovų rūmuose. – Tai labai svarbus žingsnis JAV toliau įgyvendinant Velse sutartas priemones Baltijos valstybių ir Rytų Europos saugumui stiprinti“.

 

„Džiaugiuosi tuo, kad šis balsavimas vyko beveik tuo pačiu metu, kai Lietuvos Seime buvo priimtas Lietuvos biudžetas ir patvirtintas beveik trečdaliu didesnis nei pernai gynybos finansavimas. Tai reikšmingas žingsnis Lietuvai. Valia didinti gynybos išlaidas liudija pirmiausia mūsų pačių atsakingą požiūrį į krašto gynybą bei tvirtą įsipareigojimų vykdymą, solidarumą su mus remiančia strategine partnere – JAV ir visu Aljansu“, – sakė ministras J. Olekas.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2014 12 01-07 d.
2014.12.08
img

Gruodžio 6 d. neutraliuose vandenyse Baltijos jūroje pastebėta Rusijos Federacijos karinių laivų grupė (22 laivai), lydima karinių orlaivių. Karinių oro pajėgų stebėjimo duomenimis grupės sudėtyje galėjo būti transportiniai orlaiviai ir bombonešiai.

 

Karinius orlaivius atpažino kaimyninių valstybių naikintuvai. Baltijos valstybėse budintys NATO oro policijos misijos naikintuvai nekilo.

null
Lietuvos kariuomenės budinčiuose vienetuose įvestas aukštesnis parengties lygis
2014.12.08
img

Gruodžio 7 d. budinčiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose – Greitojo reagavimo pajėgose ir kai kuriuose Taikos meto užduočių operacinių pajėgų vienetuose – įvestas aukštesnis parengties lygis. Esant aukštesniam parengties lygiui šioms pajėgoms priskirti kariai yra nuolatinės parengties ir vykdo tarnybą karinėse teritorijose.

 

Aukštesnis parengties lygis paskelbtas reaguojant į pastarosiomis dienomis padidėjusį Rusijos Federacijos karinį aktyvumą šalia Baltijos šalių ir Baltijos jūroje.

null
Lietuvos kariuomenės vadas:
2014.12.07
img

Gruodžio 5 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas ir jį lydinti delegacija aplankė NATO operacijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius.

 

"Nepaisant to, kad nuo kitų metų Afganistane NATO tęs savo veiklą naujos operacijos rėmuose ir žymiai sumažins joje dalyvausiančių karių skaičių, Lietuva tęs savo indėlį į NATO veiklą šioje šalyje ir šiai operacijai skirs iki šimto karių. Tai yra ne tik mūsų, bet ir NATO interesas, tai - aukšto mūsų karių įvertinimo rezultatas", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

null
Atkuriant Lietuvos kariuomenės amunicijos rezervus pasirašyta sutarčių už beveik 50 mln. litų
2014.12.05
img

Lietuva stiprina savo gynybinį pajėgumą ir tęsia Lietuvos kariuomenės amunicijos rezervų atkūrimą. Šiuo metu Krašto apsaugos ministerija yra pasirašiusių ilgalaikių amunicijos įsigijimo sutarčių už beveik 50 mln. litų. Pagrindinę pirkimų dalį sudaro amunicija, skirta automatiniam šautuvui G36, 120 mm minosvaidžiui, prieštankiniam granatsvaidžiui  „Carl-Gustaf“.

 

„Vienas iš mūsų dabartinių prioritetų – tinkamai parengtas ir gerai aprūpintas karys. Todėl atstatydami amunicijos rezervus siekiame užtikrinti kokybišką karių parengimą ir deramą pasiruošimą vykdyti numatytas užduotis,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media