Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Karinėse varžybose susirungė Lietuvos jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyviai

2015.04.28
image

Balandžio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų iniciatyva vyko JKVM klausytojų karinės sporto žaidynės Kariūno aspiranto taurei laimėti. Pirmą kartą organizuotos varžybos sulaukė didelio JKVM klausytojų susidomėjimo – jose dalyvavo visų krašto apsaugos sistemoje šiuos mokymus organizuojančių karinių vienetų atstovai. Iš viso sporto žaidynėse dėl Kariūno aspiranto taurės varžėsi iš 100 dalyvių sudarytos 10 komandų.

 

Varžybose dalyvavo komandos iš Karinių jūrų pajėgų, Karo medicinos tarnybos ir Dragūnų bataliono. Lietuvos kariuomenės mokyklai atstovavo trys komandos, o Lietuvos karo akademijos Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyviai subūrė keturias komandas.

 

„Sveikinu visus dalyvius ir ypač I, II ir III vietas užėmusias komandas atitinkamai „Kilo Oscar“ (Karo akademija), „Aspirantai“ (Karo akademija) ir „Komandosai“ (Lietuvos kariuomenės mokykla), – kalbėjo Akademijos JKVM sekcijos viršininkas kpt. Tomas Blinstrubas. – Džiaugiuosi, kad iniciatyvą surengti tokį renginį parodė patys mokymų dalyviai. Tikiuosi, kad Kariūno aspiranto taurės varžybos ilgainiui virs tradicinėmis rezervo karininkų žaidynėmis, o jau po metų žaidynių organizavimo estafetę iš akademijos perims kauniečiai, dar kitais metais – klaipėdiečiai.“

 

Jaunesnioji jūreivė Monika Ramašauskaitė, atstovavusi Karinių jūrų pajėgų komandai, tvirtai pažadėjo: „Jei laimėtumėme taurę, kitais metais būtinai surengtumėme tokią šventę savo dalinyje!“

 

Lietuvos karo akademijos JKVM klausytoja jaunesnioji eilinė Danutė Bakaitytė džiaugėsi įvykusiomis varžybomis ir galimybe jose dalyvauti. „Visų pirma, jos leido suburti savo būrio komandą ir kartu siekti bendrų tikslų. Tačiau svarbiausia buvo tai, kad šis renginys, nors ir vienai dienai, subūrė visos Lietuvos kariūnus aspirantus į vieną dalinį. Tai, ko gero, vienintelė galimybė susipažinti vieniems su kitais, pasikalbėti apie studijų panašumus ir skirtumus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jei pavyks, kitais metais labai norėtųsi suburti savo kurso draugus ir sudalyvauti varžybose, nors ir jau būsime baigę jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Labai tikiuosi, kad ši graži tradicija tęsis tiek, kiek gyvuos šie kursai“, - pasakojo jaunesnioji eilinė.

 

Varžybos sužavėjo ir eil. Viktoriją Vaičiūtę, atstovavusią Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos komandą: „Buvo parinktos įdomios ir tikrai naudingos rungtys, kurios mus ruošia ekstremalioms situacijoms. Man teko dalyvauti sparčiajame orientaciniame žygyje. Jis labai patiko ir tikiu, kad ateityje dar galėsiu panaudoti jo metu gautas žinias.“

 

pritaiko ir lauko pratybose. Pagal programą, pirmaisiais mokymosi metais klausytojai įgys bazinių karinių žinių ir įgūdžių, antraisiais – išmoks vadovauti pėstininkų skyriui, o trečiaisiais – pėstininkų būriui.

 

Teorinių ir praktinių užsiėmimų, taip pat lauko pratybų metu jie mokysis taktikos, karo inžinerijos, karo topografijos, medicinos, fizinio rengimo, lyderio ugdymo ir kitų mokomųjų dalykų. Kiekvieno kurso pabaigoje studentai dalyvaus 2 savaičių trukmės lauko stovyklose, kuriose praktiškai pritaikys per mokymus įgytas žinias. Už kiekvieną studijų dalyką jaunuoliai atsiskaitys per įskaitą arba egzaminą, o baigę trečiuosius mokymosi metus privalės išlaikyti ir kvalifikacinį egzaminą.

 

Sėkmingai baigusiems JKVM bus suteikta pėstininkų būrio vado kvalifikacija ir atsargos leitenanto laipsnis. Jie bus priskirti kariuomenės personalo rezervui ir įgis galimybę ateityje tarnauti kariuomenėje, siekti karininko karjeros.

 

Mokymai, skirti paruošti pėstininkų būrio vadus, vyksta trijuose miestuose: Vilniuje – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje; Kaune – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje; Klaipėdoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione.

 

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus sudaro 3 trys programos – pėstininkų būrio vado, karinio laivo kovinės dalies vado, ir šių metų rudenį prasidėsiantys mokymai medicinos studentams (karo gydytojams).

 

Nuotr. maut. - j. eil. D. Bakaitytė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media