Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Lietuvos ir Portugalijos žvalgai treniruojasi veikti išvien

2015.04.29
image

Nuo balandžio Lietuvoje dislokuoti Portugalijos žvalgybos kuopos kariai pratyboms atvyko su sunkiąja kovine technika – šarvuotais transporteriais „Pandur“ ir VBR V600 su viduje įmontuotais 120 mm minosvaidžiais, visureigiais, kt. technika. Kartu su mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės Žvalgybos kuopos kariais jie dalyvauja įvairaus lygio kovinio rengimo pratybose ir mokymuose.

 

Į Lietuvą Portugalijos žvalgai atvyko iš Portugalijos kariuomenės 6-ojo kavalerijos pulko mechanizuotosios brigados „Pandur“.

 

Lietuvoje sąjungininkai iš Portugalijos semiasi žinių apie išgyvenimo ypatumus jiems neįprastoje klimato zonoje ir aplinkoje, tobulina įgūdžius veikti su šarvuota technika miškingose vietovėse. Drauge su lietuviais žvalgais portugalai treniruojasi karinio plaukimo subtilybių, dalyvauja kopimo – nusileidimo virvėmis pratybose, o tai, pasak karių, Portugalijos žvalgams–naujovė. Kariai drauge gludina ir kovinio šaudymo įgūdžius.

 

„Pratybų su Portugalijos kariais bus dar daugiau ir įdomesnių, todėl džiaugiamės galimybe dalintis patirtimi, mokytis ir mokyti vieni kitus,“ – sako MPB ,,Geležinis Vilkas“ brigados žvalgų kuopos vadas kapitonas Vaidotas Sadauskas.

 

Portugalų kariai savo ruožtu suteikia Lietuvos kariams puikią galimybę gerinti įgūdžius dirbant kartu su sunkiaisiais šarvuočiais „Pandur“, tobulinti ryšių procedūras. Pasak Lietuvos žvalgų, nemažas iššūkis jiems – veikimas teritorijoje, kuri stebima žvalgybiniais šarvuočiais „Pandur“ su termovizoriais ir specialiuoju radaru, kuris šarvuotą techniką arba sunkvežimis geba aptikti už 40 km, o judantį karį už 10 km.

 

Nuo balandžio Portugalijos kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vykstančias Sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas, dalyvavo tarptautinėse ugnies paramos vienetų pratybose „Ugninis griausmas 2015“. Gegužės mėnesį jie dalyvaus brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamose geriausio skyriaus varžybose, Sausumos pajėgų organizuojamose žvalgų pratybose. Birželį portugalai veiks kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“, kituose bendruose mokymuose.

 

Portugalijos kariai, planuojama, Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos pabaigos. Jie į Lietuvą atvyko stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione.

 

Reaguojant į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje rotacines pajėgas dar nuo praėjusių metų pavasario Į Lietuvą siunčia Jungtinės Amerikos Valstijos, o nuo balandžio vidurio – Lietuvoje dislokuota ir Vokietijos kariuomenės jėgerių bataliono kuopa.

 

Lietuva atvykusiems Portugalijos kariams kaip ir kitiems Lietuvoje dislokuotiems kitiems sąjungininkams iš JAV ir Vokietijos teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – apgyvendinimą, maitinimą, logistinę pagalbą, kt.

 

 

 

Daugiau informacijos: MPB „Geležinis Vilkas“ vadovybės Brigados štabo civilių ir karių bendradarbiavimo karininkas kapitonas Skirmantas Vikonis, mob. 8 615 46557, el. paštas: skirmantas.vikonis@mil.lt

 

Nuotraukos: žvalgybos kuopos karių nuotraukos (1-3),  Alfredo Pliadžio (Portugalijos kariuomenės žvalgai dalyvavo  tarptautinėse  pratybose "Ugninis griausmas" Pabradėje.

 

 

Daugiau nuotraukų KAM FACEBOOK paskyroje. Čia

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media