Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2015 - 04)

Šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymą stebės devyni visuomeninių organizacijų atstovai
2015.04.27
img

Gegužės 11 d. devyni visuomenės atstovų stebės, kaip Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi karo prievolininkų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2015 metams sąrašai. Šią visuomenės atstovų atranką Krašto apsaugos ministerija surengė, siekdama užtikrinti, kad šaukimo procedūra būtų maksimaliai skaidri, objektyvi ir vieša.

null
Baigėsi jubiliejinis moksleivių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“
2015.04.27
img

FACEBOOK fotogalerija

 

Praėjusią savaitę vyko 20-ojo vyresniųjų klasių mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Jame mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl patekimo į superfinalą. Aštuoni geriausiai atrankiniame finalo ture pasirodę moksleiviai keliavo į LRT televiziją, kurioje vyko superfinalas ir jo filmavimas.

null
Per Lietuvą judės Jungtinės Karalystės kariai su technika
2015.04.26
img

Balandžio 26-27 d. per Lietuvą į Estiją sausumos keliais vyks Jungtinės Karalystės karių kontingentas, vykdysiantis NATO oro policijos misiją iš Estijos karinių oro pajėgų bazės Amaryje..

 

Planuojama, balandžio 26 d. vakare į Lietuvą įvažiuosiantys Jungtinės Karalystės kariai nakčiai apsistos Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje, iš kurio kitą dieną judės Latvijos sienos link. Daugiau nei 20 karinių transporto priemonių koloną lydės Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažai. Jungtinės Karalystės technikos kolona judės keliu Kalvarija-Marijampolė-Kaunas-Panevėžys-Pasvalys ir iki Latvijos pasienio

null
Šaudymo varžybų ministro taurę laimėjo Husarų bataliono grandinis T. Matuzevičius
2015.04.26
img

Filmuota medžiaga

 

Balandžio 26 dieną Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Rukloje, Jonavos raj.) šaudymo varžybų krašto apsaugos ministro taurę ir pirmąją vietą laimėjo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono grandinis Tautvydas Matuzevičius.

 

Antroji vieta atiteko Kęstučio bataliono štabo seržantui Daivarui Krakiui, o trečioji UAB „Oksalis“ atstovui Gintarui Juknevičiui.

null
Krašto apsaugos ministerijai – 25-eri
2015.04.25
img

Balandžio 25 d. sukanka dvidešimt penkeri metai, kai buvo įkurtas Krašto apsaugos departamentas, vėliau tapęs Krašto apsaugos ministerija ir atskirais kariniais daliniais.

 

Šia proga Lietuvos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Ožkabalių kaimas, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne minint Krašto apsaugos departamento įsteigimo 25-ąsias metines buvo pasodinti 25 ąžuoliukai.

null
Tarnybos metu per budėjimą mirė Karinių oro pajėgų karys
2015.04.25

Balandžio 25 dieną tarnybos metu mirė ilgametis Lietuvos karinių oro pajėgų karys gelbėtojas seržantas E.P. Karys budėjo savo tarnybos vietoje Karinių oro pajėgų Antrajame gelbėjimo ir paieškos poste Kaune.

 

Krašto apsaugos sistemos vadovybė mirusio kario artimiesiems ir tarnybos draugams reiškia nuoširdžią užuojautą.

null
Kariuomenės ir visuomenės šventė pirmąkart keliasi į Marijampolę
2015.04.24
img

Pernai daugiau nei dešimt tūkstančių svečių sostinėje sulaukusi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šių metų gegužės 17 dieną kvies visus Lietuvos gyventojus į Marijampolę.

null
Krašto apsaugos ministerijos pastatas (Šv. Ignoto g. 8) pirmą kartą atsivers lankytojams
2015.04.24
img

Krašto apsaugos ministerija balandžio 25 d. pirmą kartą atvers pastato (Šv. Ignoto g. 8) Vilniuje, duris visuomenei. Dviejų ekskursijų metu lankytojai, lydimi profesionalių architektų – gidų, susipažins su unikalia šio pastato architektūra.

 

Pastatų kompleksas, kuriame įsikūrusi Krašto apsaugos ministerija, yra Vilniaus senamiestyje šalia buvusios miesto sienos Totorių vartų. Komplekse ryškūs architektūros istorijos ženklai: viduramžių miesto sienos ir pastatų fragmentai (Totorių g. 25). Naujausias šio istorinio komplekso akcentas – architektės Elenos Nijolės Bučiūtės suprojektuotas administracinis pastatas (Šv. Ignoto g. 8 ).

null
Per pirmą kartą surengtas mobilizacijos pratybas į šaukimus atsiliepė planuotas rezervo karių skaičius
2015.04.24
img

Balandžio 23 d. Lietuvoje pirmą kartą buvo testuojama Lietuvos kariuomenės mobilizacinė sistema. Buvo tikrinama kaip veikia sistema ir kokia dalis į pratybų sąrašus įtrauktų parengtojo rezervo karių atsilieps į kvietimą nurodytu laiku atvykti į šaukimo punktus.

 

Iš viso kvietimai buvo išsiųsti 1 tūkst. Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje ir Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravusių vyrų, 2000–2008 metais baigusių privalomąją pradinę karo tarnybą ir įtrauktų į parengtojo rezervo karių sąrašus.

null
Gaižiūnų poligone vyks šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro taurei laimėti
2015.04.24
img

Balandžio 26 dieną Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Rukloje, Jonavos raj.) vyks šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro taurei laimėti. Jose savo taiklumą išbandys apie 150 dalyvių. Varžybose kartu su kariais akies taiklumą išbandys Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, Lietuvos medžiotojai. Varžybos vyks su naujuoju Lietuvos kariuomenės taikliojo šaulio ginklu FN SCAR-H PER.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media