Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 04)

Ministras J. Olekas Turkijoje dalyvaus Galipolio mūšio 100-ųjų metinių minėjime
2015.04.23
img

Balandžio 23–24 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Turkijoje dalyvaus Galipolio mūšio 100-ųjų metinių minėjime, kartu su kitais renginio dalyviais pagerbs žuvusiųjų mūšyje atminimą, dalyvaus mūšio metinių proga organizuojamoje Taikos susitikimo konferencijoje.

 

 

null
Aukštos parengties NATO smogiamosios jūrų pajėgos pasirengusios reaguoti į galimą krizę regione
2015.04.23
img

 

Balandžio 21 dieną Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi NATO Smogiamųjų ir aprūpinimo jūrų pajėgų elemento (STRIKEFORNATO) vado pavaduotojo kontradmirolo Timo Lowe (Tim Lowe) vadovaujama delegacija. Susitikimuose su Krašto apsaugos viceministru Marijumi Velička ir Karinių Jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku aptarta saugumo situacija regione, Lietuvai kylančios grėsmės bei galimi būdai regiono saugumui ir gynybai stiprinti.

null
Priimti teisės aktų pakeitimai, numatantys platesnes socialines garantijas kariams
2015.04.23
img

Kariai, patyrę sužeidimus tarptautinėse operacijose, misijose ar vykdydami ypatingas pareigas Lietuvoje (išminuotojo, naro ar pan.) galės bus siunčiami gydytis į užsienio šalių valstybes, kurios turi didesnę patirtį gydant ir reabilituojant kovos veiksmų metu sužeistus karius.

null
Vyriausybė pritarė Kibernetinio saugumo tarybos sudarymui
2015.04.23

Balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, įgyvendindama Kibernetinio saugumo įstatymą, pritarė Kibernetinio saugumo tarybos sudarymui, taip pat patvirtino jos reglamentą. Pagal Vyriausybės nutarimą krašto apsaugos ministras per mėnesį turės patvirtinti šios tarybos sudėtį.

null
Sugriežtinta karių uniformų dėvėjimo tvarka
2015.04.23
img

Balandžio 23 d. Seimas pritarė Krašto apsaugos ministerijos inicijuotiems Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 62 straipsnio ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 213 straipsnio pakeitimams, kuriais numatoma uždrausti asmenims, neturintiems teisės dėvėti kario uniformą, dėvėti ne tik kario uniformą, kaip kad jau yra nustatyta šiuo metu, bet ir atskiras uniformos dalis ar skiriamuosius ženklus. Minėtais įstatymų pakeitimais taip pat numatoma didinti baudas už kario uniformos ir atskirų jos dalių ar skiriamųjų ženklų nešiojimą.

null
Išleistas naujas popierinių karinių modelių rinkinys
2015.04.23
img

Krašto apsaugos ministerija išleido naują leidinį mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui „Karinės lauko stovyklos įrenginių ir technikos modeliai“.

 

Leidinys supažindina su Lietuvos kariuomenės padaliniais ir jų atliekamomis funkcijomis. Jo pagrindą sudaro karinių modelių brėžiniai, iš kurių išsilankstyti visą karinę lauko stovyklą: čia yra šarvuočio M113, sunkvežimio „Mercedes-benz Unimog“, karino visureigio HMMWV, karkasinės ir pripučiamos karinių palapinių, stebėjimo bokštelio, praleidžiamojo punkto su tvora modeliai

null
J. Olekas Kijeve patvirtino Lietuvos pasirengimą didinti paramą Ukrainos saugumo ir gynybos reformoms
2015.04.22
img

2015.04.20. Kijevas. Kijeve su oficialiu vizitu viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė Lietuvos pasirengimą didinti praktinę paramą Ukrainos reformoms saugumo ir gynybos srityje.

null
Pabradėje griaudėjo tarptautinės artilerijos pratybos „Ugninis griausmas 2015“
2015.04.22
img

Balandžio 22 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyko tarptautinių artilerijos pratybų „Ugninis griausmas 2015“ svečių ir žiniasklaidos diena.

 

Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, kitų Lietuvos kariuomenės padalinių vadovybė.

null
Kariai Liudviką išmokys ne tik karinių dalykų, bet ir kalbėti lietuviškai
2015.04.22
img

„Manau, kad mano noras tarnauti Lietuvos kariuomenėje bus paskata ir kitiems Lietuvos piliečiams, ypač jaunuoliams“, “ – sako Meksikoje gimęs, pastaruosius dešimt metų Ispanijoje gyvenęs ir prieš daugiau nei pusmetį Lietuvoje apsigyvenęs, bet dar lietuviškai nekalbantis trisdešimtmetis Liudvikas Jakavičius. Jis – garsaus XX a. pradžios visuomenės veikėjo, rašytojo ir knygnešio Liudviko Jakavičiaus provaikaitis.

 

Liudvikas balandžio pradžioje užpildė prašymą savo noru atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą ir taip papildė Lietuvos kariuomenėje tarnauti norinčių jaunuolių gretas.

null
Didžiausiose nacionalinėse pratybose bus rengiamasi savarankiškai gynybai
2015.04.22
img

Balandžio 23 d. prasideda didžiausios šių metų nacionalinės pratybos, kuriose vienu metu treniruosis per 3 tūkst. karių, pareigūnų ir tarnautojų iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir valdybų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijų, savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media