Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 04)

Jurbarke pradėjo veikti Karo prievolės ir komplektavimo poskyris
2015.04.21
img

Balandžio 21 d. Jurbarke veiklą pradėjo naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Karo prievolės ir komplektavimo poskyris.

 

Naujai įsteigtas kariuomenės komplektavimo padalinys administruos Jurbarko, Šakių ir Raseinių rajonų savivaldybėse gyvenančius karo prievolininkus. Poskyriui vadovaus vyresnysis seržantas Andrius Jovaišas.

null
Lietuvos karo akademijos profesorei – tarptautinis pripažinimas
2015.04.21
img

Balandžio 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Vadybos katedros profesorei ir žurnalo „Journal of Security and Sustainability Issues“ atsakingajai redaktorei dr. Manuelai Tvaronavičienei buvo suteiktas Latvijos Daugpilio universiteto garbės daktaro vardas ir iškilmingai įteiktas tai patvirtinantis diplomas.

null
NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje: atvyko Vokietijos kariai
2015.04.21
img

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą atvyko per 200 Vokietijos karių. Jie kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais dalyvaus bendrose pratybose. Vokiečiai kartu atsigabena ir įvairios karinės technikos.

 

Balandžio 21 d. Vilniaus oro uoste nusileido 180 Vokietijos karių, dar 40 atvyko praėjusios savaitės pabaigoje. Į Lietuvą Vokietijos kariai atvyko iš 292-ojo jėgerių bataliono, dislokuoto Donaueschingene.

null
Ministras J. Olekas su Ivano-Frankivsko srities atstovais aptarė bendradarbiavimo ir galimos paramos klausimus
2015.04.21
img

Balandžio 21 d. Lietuvos kašto apsaugos ministro J. Oleko delegacija lankėsi Ivano-Frankivsko (Vakarų Ukraina) srityje, kur susitiko su miesto meru Viktoru Anuškevičiumi (Viktor Anushkevychus) ir srities gubernatorius pavaduotoju.

 

Su Ivano-Frankivsko administracijos atstovais krašto apsaugos ministras aptarė galimą bendradarbiavimą padedant ukrainiečiams organizuoti sužeistų antiteroristinės operacijos (ATO) dalyvių reabilitaciją.

 

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2015 04 13 – 2015 04 19
2015.04.20
img

Praeitą savaitę Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo tris kartus atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų skrendančius Rusijos Federacijos karinius orlaivius.

null
Artėja „Žaibo kirtis 2015“ – didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos
2015.04.20
img

Balandžio 23 d. Lietuvoje prasidės didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“. Jose drauge treniruosis per 3 tūkst. karių, pareigūnų ir tarnautojų iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir valdybų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų, savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos.

null
J.Olekas: ''Būtina gilinti NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje''
2015.04.20
img

Dalyvaudamas NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginyje Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad Rusijos karas Ukrainoje tapo perspėjimo signalu visai Europa ir NATO.

 

„Viena svarbiausių Ukrainos pamokų Europai ir visai NATO yra tai, kad Europos saugumas ir ateitis neįmanoma be saugios ir klestinčios Ukrianos ir dėl to būtina gilinti NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje“, – sakė J. Olekas atidarymo renginyje.

null
Krašto apsaugos ministerija skelbia pasirengimo ekstremalioms situacijoms iliustracijų konkursą
2015.04.20
img

Krašto apsaugos ministerija, norėdama plačiau, vaizdingiau ir patraukliau informuoti Lietuvos piliečius apie tai, kaip elgtis ekstremaliomis aplinkybėmis ar iškilus realiai grėsmei, skelbia pasirengimo ekstremalioms situacijoms ir karo metui tema iliustracijų konkursą.

 

Konkurse kviečiami dalyvauti dailininkai (taip pat ir karikatūristai, animatoriai), dailę studijuojantys studentai, iliustracijų kūrimo ir panašios patirties turintys asmenys ir sukurti iliustracijų apie tai, kaip piliečiams elgtis ekstremalių situacijų metu

null
NATO valstybių ir šalių partnerių karinės oro pajėgos treniruosis Baltijos šalių erdvėje
2015.04.20
img

Balandžio 21-22 d. Baltijos šalių oro erdvėje vyks dvidešimtoji NATO karinių oro pajėgumų treniruotė (angl. BRTE XX). Šįkart pagrindinė treniruotės priimanti šalis - Latvija. Dvi dienas truksiančiuose mokymuose dalyvaus Karinių oro pajėgų atstovai iš dešimties NATO valstybių ir dviejų šalių partnerių.

null
Krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas lankysis Ukrainoje
2015.04.19
img

Balandžio 20 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas su delegacijomis vyksta oficialaus vizito į Ukrainą.

 

Ministras ir kariuomenės vadas Kijeve susitiks su savo kolegomis, Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) ir Ukrainos generalinio štabo viršininku generolu pulkininku Viktoru Muženko (Viktor Muzhenko), kitais Ukrainos valstybės institucijų, atsakingų už saugumą, vadovais. 

 

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media