Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 04)

JAV atsiųs karininkų į Lietuvoje kuriamą NATO štabą
2015.04.17
img

Balandžio 16 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Krašto apsaugos ministerijoje viešėjusia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams saugumui ir ginklų kontrolei Rose Gottemoeller (Rose Gottemoeller), gavo patvirtinimą, kad JAV atsiųs savo štabo karininkų į Lietuvoje kuriamą NATO štabą (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU). Planuojama šis štabas pradės veikti jau šią vasarą.

null
In memoriam vyr. ltn. Normundui Valteriui
2015.04.17
img

Prieš 19 metų Lietuva neteko pirmojo atkurtos Lietuvos kario vyresniojo leitenanto Normundo Valterio. Normundas žuvo 1996 m. balandžio 17 d., kai vykdant užduotį tarptautinėje operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje patruliavimo metu automobilis užvažiavo ant minos.

 

„Vyr. ltn. Normundas Valteris visuomet mums liks gyvas savo darbais, savo pareigos supratimu ir pasiaukojimu vardan bendro tikslo – kurti saugesnį pasaulį. Linkėčiau, kad Normundo atminimas, jo auka Tėvynei būtų mums kaip paskatinimas būti vieningiems puoselėjant, gerbiant ir ginant mūsų valstybę,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuvos kariuomenė Viešojo saugumo tarnybai perdavė ginklų ir šaudmenų
2015.04.17
img

Balandžio 17 d. Lietuvos kariuomenė, stiprindama šalies ginkluotųjų pajėgų pasirengimą šalies gynybai, iš savo arsenalo perdavė dešimtis ginklų ir virš milijono šaudmenų Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VST) reikmėms. Kaune vykusioje ginkluotės perdavimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, VST vadas generolas Sergejus Madalovas, kiti šių organizacijų atstovai.

null
Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomene“ finale varžysis 30 moksleivių
2015.04.16
img

Balandžio 23 d. 30 geriausių nacionalinio 20-ojo moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvių varžysis finale, vyksiančiame Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

null
Šaukimo nurodymai karo prievolininkams bus siunčiami paštu, o ne SMS žinutėmis
2015.04.16
img

Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad nemažai žmonių SMS žinutėmis telefonu gauna fiktyvius pranešimus apie šaukimą atvykti į karo tarnybą, informuoja ir pabrėžia, kad šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą nebus vykdomas siunčiant SMS žinutę, šaukimo nurodymus karo prievolininkai gaus registruotu paštu.

 

Nurodymus atvykti į karo prievolę administruojančios institucijos teritorinį padalinį gaus tie karo prievolininkai, kurie pateks į šaukimo sąrašus, kai jie bus sudaryti gegužės 11 dieną. Šie sąrašai per dvi darbo dienas bus viešai paskelbti interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt.

null
Į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Vokietijos gynybos ministrė
2015.04.15
img

Balandžio 14 vakare į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Vokietijos gynybos ministre dr. Ursula von der Leyen (Ursula von der Leyen).  Vilniaus oro uoste viešnią pasitiko krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

 

Balandžio 15 d. ministrai aptars saugumo situaciją regione, Vokietijos įsitraukimą į Lietuvoje organizuojamas karines pratybas, NATO pajėgų integravimo vieneto steigimą Lietuvoje, ginkluotės įsigijimo ir kitus Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo klausimus saugumo ir gynybos srityje.

null
Lietuva ir Vokietija stiprina gynybinį bendradarbiavimą saugumui regione užtikrinti
2015.04.15
img

2015-04-15, Vilnius. „Su kolege iš Vokietijos sutarėme, kad įvykiai Ukrainoje ne tik iš esmės pakeitė nusistovėjusią tvarką, bet ir davė naują impulsą mūsų dvišaliams ryšiams saugumo srityje, kad apjungę jėgas tinkamai atsakytume į iškilusias grėsmes Baltijos jūros regione“, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas po susitikimo Vilniuje su Vokietijos gynybos ministre dr. Ursula von der Leyen (Ursula von der Leyen).

null
Pasaulinę kultūros dieną Vilniuje iškelta Taikos vėliava
2015.04.15
img

Balandžio 15 d. minint Pasaulinę kultūros dieną Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai iškėlė Lietuvos Respublikos ir Taikos vėliavas. Taikos vėliava – tai Pasaulinės kultūros dienos simbolis.

 

null
Lietuvoje ir Latvijoje bus pirmą kartą dislokuoti pajėgiausio Jungtinės Karalystės korpuso vadavietės elementai
2015.04.15
img

Balandžio 14 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis Londone susitikęs su Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos saugumo politikos generaliniu direktoriumi Peteriu Watkinsu (Peter Watkins) aptarė saugumo situaciją regione, NATO darbotvarkę ir dvišalį karinį techninį bendradarbiavimą.

null
Lietuva pakvietė Prancūziją prisidėti prie saugumo priemonių užtikrinimo Baltijos regione
2015.04.14
img

Balandžio 13 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis Paryžiuje susitikęs su Prancūzijos gynybos ministerijos gynybos politikos direktoriumi Philippe Errea aptarė situaciją ir regione pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Prancūzijos grėsmių supratimas vis labiau sutampa.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media