Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 04)

Ministras J. Olekas: „JAV buvimas Lietuvoje yra žinia, kad nesame vieni“
2015.04.03
img

Balandžio 2 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Lietuvoje JAV Kongreso delegacija, vadovaujama Kongreso ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininko Maco Thornberry‘io (Mac Thornberry).

 

Svečias padėkojo Lietuvai už indėlį Afganistane bei tvirtą pasiryžimą ir toliau palaikyti JAV interesus tarptautinėse operacijose. „Lietuva yra puikiausias pavyzdys to, kad reikia vienodomis priemonėmis atsakyti į visas grėsmes Aljansui: ar jos būtų Šiaurėje, ar Pietuose, ar tai būtų terorizmo grėsmė, ar grėsmė iš agresyviai nusiteikusios Rusijos“, – sakė kongresmenas M. Thornberry. Jis taip pat itin teigiamai įvertino Lietuvos paramą Ukrainai.

null
SAVAITĖS KARYS. J. eil. R. Bagdonavičiūtė: „ Kariuomenėje mes kaip vienas kumštis, kuriame negali būti nė vieno palaido pirštelio“
2015.04.03
img

Trumpas dosjė:

Tarnybos vieta: Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas, mokomasis batalionas, 2-oji mokomoji kuopa

Laipsnis : jaunesnysis eilinis

Išsilavinimas: vidurinis

Pomėgiai: grojimas gitara, piešimas, sportas (lengvoji atletika)

 

Jaunesnioji eilinė Rūta Bagdonavičiūtė – Lietuvos kariuomenės baziniuose kariniuose mokymuose* dalyvaujanti mergina. Ji apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje svajojo dar nuo vaikystės, ją skatino noras išbandyti save šiuose mokymuose ir įgyti patirties. Pasak Rūtos, kelią sau į kariuomenę ji pradėjo grįsti įstodama į Lietuvos šaulių sąjungą, o ateityje norėtų tapti ir profesionale kare.

null
Savanoriškai karo tarnybą atlikti norintis R. Ušackas: „Būsiu pasiruošęs grįžti ir ginti Tėvynę“
2015.04.03
img

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą savanoriškai atlikti užsirašė ir 23 metų vilnietis Raimundas Ušackas. Jis – Lietuvos diplomato Vygaudo Ušacko sūnus. Kaip sako pats vaikinas, apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galvojęs jau seniai, svarstęs dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose.

 

null
Visuomenės atstovai kviečiami stebėti 2015 metų šauktinių sąrašo sudarymą
2015.04.02
img

(atnaujinta)

 

Krašto apsaugos ministerija  kviečia iki balandžio 10 dienos asociacijas deleguoti savo atstovus, kurie stebės 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūras.

 

„Tikimės, kad visuomenės atstovai, kuries stebės šauktinių sąrašų sudarymą, padės užtikrinti maksimalų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą proceso skaidrumą, objektyvumą ir viešumą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

null
Savanoriškai atikti karo prievolę norinčių jaunuolių skaičius bus skelbiamas kasdien
2015.04.02
img

Atsižvelgdami į žiniasklaidos pasiteiravimus apie savanoriškai pareiškusių jaunuolių norą atlikti nuolatinę privalomąją karo tarnybą skaičių, informuojame, kad naujausius duomenis kiekvienos darbo dienos rytą skelbsime Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainės skiltyje „Aktualu šauktiniams“.

 

Nuoroda čia. 

null
Lietuva tapo Europos Judėjimo Koordinavimo Centro nare
2015.04.02
img

Nuo vakar balandžio 1-osios dienos Lietuvos Respublikos trispalvė plevėsuoja prie Europos Judėjimo Koordinavimo Centro (angl. sutr. MCCE) pastato, Nyderlandų mieste Eindhovene. Lietuva tapo 27-ąja MCCE nare. Narystė šioje organizacijoje atveria Lietuvai naujas galimybes organizuojant ir vykdant karinių krovinių pervežimus.

null
Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2015.04.01
img

Balandžio 2 d. Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Sutartį, kuria šalys įsipareigoja bendradarbiauti, siekdamos ugdyti pilietinę visuomenę, atsakomybę už savo šalį, skatinti fizinį aktyvumą, rūpintis vaikų ir jaunimo socializacija ugdant nacionalines vertybes, pilietiškumą ir patriotiškumą, pasirašys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.

null
Krašto apsaugos ministro siūlymai dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo
2015.04.01
img

Balandžio 1 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pristatė siūlymus dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo. Ministro siūlymams dar turi pritarti Seimas.

null
Bus tikrinama, kaip veikia Lietuvos kariuomenes mobilizacijos sistema
2015.04.01
img

Jau šią savaitę 1 tūkst. Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo karių iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės apskričių gaus šaukimo pranešimus balandžio 23 d. atvykti į nurodytus šaukimo punktus. Per vieną dieną vyksiančias mobilizacijos pratybas bus sutikslinami rezervo karių asmeniniai duomenys ir tikrinama sveikatos būklė tinkamumui privalomajai karo tarnybai dalinės mobilizacijos atveju nustatyti.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media