Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Rukloje ir Alytuje – bendros JAV ir Lietuvos brigadų vadovybės treniruotės

2015.04.29
image

Balandžio 27 – 28 d. Rukloje ir Alytuje Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir JAV rotacinių pajėgų Lietuvoje „1-3“ pėstininkų brigados vadovybė vykdė brigados štabo lygmens  treniruotes.

 

Pasak Lietuvos  kariuomenės Sausumos pajėgų vado generolo majoro Almanto Leikos, tokio pobūdžio pratybos, kuriose sudėtingas operacijas drauge analizuoja ir planuoja skirtingą patirtį turintys padaliniai, naudingos abiems pusėms.

 

„Mūsų kariai turi galimybę patobulinti savo planavimo procedūras, o Lietuvos sąjungininkai – susipažinti su nauja operacine aplinka,“ – sakė generolas.

 

Ši treniruotė buvo orientuota į įvairaus spektro operacijas, taktinių sprendimų priėmimą, tarpusavio sąveiką ir veiksmų koordinavimą tarp dviejų brigadų štabų.

 

Naujoji Lietuvoje dislokuota JAV karių pamaina yra sudaryta iš JAV sausumos pajėgų 3-osios pėstininkų divizijos 1-osios brigados karių.   Kariai atsigabeno ir  savo techniką -  apie 20 transporto priemonių, tarp jų - ir penkis tankus M1A2 „Abrams“.

 

Stiprinant Baltijos šalių saugumą visose trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje nuo 2014 m. balandžio nepertraukiamai dislokuojamos JAV rotuojamos sąjungininkų sausumos pajėgos. Operacija „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“), kuriai vadovauja JAV sausumos pajėgų Europoje štabas, JAV rodo savo įsipareigojimą ir bendrą sąveiką NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą regione.

 

Su Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kariais nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose dalyvauja ir nuo balandžio Lietuvoje dislokuota rotacinė Vokietijos karių kuopa ir Portugalijos žvalgų kuopa.

 

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinys. Brigados kariai dalyvauja pratybose su į Lietuvą atvykusiais sąjungininkų kariais, nuolat vyksta į įvairaus lygio taktinius mokymus ir pratybas Lietuvoje bei užsienyje.  Brigados kariai taip pat rengiasi šalies gynybai bei taikos meto užduočių vykdymui Lietuvoje, vykdo užduotis skirtingose tarptautinėse operacijose, rotacijos principu budi NATO greitojo reagavimo pajėgose ir Europos Sąjungos kovinėse grupėse.

 

SP informacija

Nuotraukos – kpt. Andrejus Simcic ir Gaiva Veniukevičienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media