Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2016 - 05)

Lietuva ir Nyderlandai sutarė glaudžiau bendradarbiauti kibernetinio saugumo srityje
2016.05.13
img

Gegužės 12-13 d. krašto apsaugos viceministro Ramūno Usonio vadovaujama delegacija, dalyvaujanti aukšto lygmens Europos Sąjungos kibernetinio saugumo konferencijoje Amsterdame (Nyderlandai), dvišaliame susitikime su Nyderlandų atstovais sutarė stiprinti šalių bendradarbiavimą ir apsikeitimą patirtimi tarp ministerijų ir nacionalinių kibernetinio saugumo centrų.

null
Lietuvoje treniruosis žvalgai iš Liuksemburgo
2016.05.13
img

Gegužės 12 d. dalyvauti pratybose Lietuvoje atvyko žvalgybos būrys iš Liuksemburgo. Kariai prisijungs prie Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono, kuris Lietuvoje dislokuotas nuo balandžio pradžios. Žvalgai į Lietuvą atsigabeno ir turimą modernią karinę techniką bei ginkluotę. Iki birželio pabaigos apie 40 Liuksemburgo karių treniruosis vykdyti žvalgybos užduotis, kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais dalyvaus birželio mėnesį vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2016“ ir  „Geležinis Vilkas 2016“.

null
Vertinamas Lietuvos karių pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje
2016.05.12
img

Nuo balandžio 29 d. apie 140 Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių dalyvauja pratybose Jungtinėje Karalystėje, kur vertinamas šių metų antrajam pusmečiui Europos Sąjungos kovinei grupei priskirtų tarptautinių vienetų pasirengimas budėjimui. Pratybos truks iki gegužės 24 dienos.

null
Su naujuoju NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadu Vilniuje aptartos saugumo užtikrinimo priemonės
2016.05.12
img

Gegužės 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitiko su Vilniuje viešėjusiu NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Briunsiume vadu generolu Salvatore Farina. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta artėjančiam Varšuvos viršūnių susitikimui ir numatomiems sprendimams, skirtiems sustiprinti rytinių Aljanso sienų gynybą, visų pirma sąjungininkų pajėgų dislokavimui Baltijos regione, aptarti. Susitikime taip pat kalbėta apie oro gynybos stiprinimo būtinybę, bendradarbiavimą karinių jūrų pajėgų, pratybų ir mokymų srityse, vadovavimą pajėgoms, kitus svarbius klausimus.

null
Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje vyks tarptautinė išminavimo operacija
2016.05.12
img

Gegužės 16–27 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyks tarptautinė ir didžiausia šiais metais Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Open Spirit 2016" (liet. „Atvira Dvasia 2016"). Lietuvos karinių jūrų pajėgų organizuojamoje operacijoje dalyvaus 19 karinių laivų, 10 narų-išminuotojų komandų ir kitų specialistų iš 14 NATO ir partnerių šalių.

null
Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius pakvietė Kanadą prisidėti prie saugumo priemonių užtikrinimo Baltijos regione
2016.05.11
img

Gegužės 10 d. Otavoje (Kanada) viešintis Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis susitiko su Kanados gynybos ministerijos parlamentiniu sekretoriumi Johnu McKay (John McKay), politikos direktoriumi Gordonu Venneriu (Gordon Venner), Kanados užsienio reikalų ministerijos pareigūnais ir parlamento nariais.

null
Atnaujinta informacija dėl pratybų metu susižeidusių dviejų karių
2016.05.11

Gegužės 10 d. pratybų Pabradės poligone metu susižeidusių Lietuvos karių būklė po gydytojų apžiūros yra stabili, pavojus jų gyvybei negresia. Šiandien, gegužės 11 d., abu susižeidę kariai yra operuojami Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių ir Žalgirio klinikose. Vienam iš susižeidusių karių vakar Santariškių klinikos traumatologijos skyriuje buvo susiūtos žaizdos veido srityje, o šiuo metu atliekama operacija šalinant svetimkūnį rankoje. Kitam kariui Žalgirio klinikoje atliekama svetimkūnio šalinimo operacija veido srityje.

null
Ateik, sužinok ir išbandyk! – sąjungininkų pajėgų karinė technika ir ginkluotė Vilniuje!
2016.05.11
img

Gegužės 14 d. Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniuje prie Baltojo tilto gausiai dalyvaus ir Lietuvoje esančių sąjungininkių pajėgos su technika ir ginkluote.

 

Atėjusieji į šventę galės pakalbinti ne tik Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo ar kitų NATO valstybių karius, bet ir apžiūrėti Vokietijos pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ ir amerikiečių „Stryker“, taip pat vokiečių žvalgybinį automobilį „Phoenix“, kt.

null
Lankėsi daugianacionalinio logistikos centro atstovai
2016.05.11
img

Gegužės 11 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su  NATO Daugianacionalinio logistikos koordinavimo centro atstovais. Pasikeitus geopolitinei situacijai Lietuvos dalyvavimas NATO logistikos koordinavimo centro veikloje įgyja ypatingą reikšmę, kadangi itin svarbu sukoordinuoti perdislokuojamų NATO pajėgų ir priimančiosios šalies poreikius.

null
Kviečiame prisiminti ir pagerbti partizanus ir visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos Laisvę
2016.05.11
img

Gegužės 15 d., sekmadienį, kviečiame prisiminti ir pagerbti partizanus ir visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos Laisvę – pėsčiųjų žygio metu aplankyti keletą Dainavos apygardos partizanų vadaviečių ir bunkerių Varėnos–Merkinės miškuose.

 

Žygis organizuojamas minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

 

Visi kviečiami dalyvauti ir įveikti 12 km atstumą keliaudami takais per vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Dainavos apygardos Kazimieraičio rinktinės partizanai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media