Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2016 - 05)

Įteikti tradiciniai Lietuvos kariuomenės apdovanojimai „Jūriniai mazgai“
2016.05.10
img

Fotogalerija (aut. Alfredas Pliadis)

 

Gegužės 10 d. surengti krašto apsaugos sistemos viešųjų ryšių ir vidaus komunikacijos apdovanojimai „Jūriniai mazgai 2016“. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Vilniaus kino teatre „Pasaka“ surengtoje ceremonijoje stilizuotais jūriniais mazgais, tūtomis ir diplomais apdovanoti labiausiai ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje pasižymėję Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės pajėgų ir padalinių kariai ir civiliai, taip pat pagerbti prie Lietuvos kariuomenės žinomumo prisidedantys asmenys.

null
Lietuvos partizanų pagerbimo žygis – minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
2016.05.09
img

Gegužės 15 d., sekmadienį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną organizuojamas Lietuvos partizanų pagerbimo žygis Varėnos–Merkinės miškais ir naujo maršruto „Dainavos apygardos partizanų takais“ atidarymas.

 

Norinčius vykti į žygį kviečiame 9.30 val. atvykti į Varėnos geležinkelio stoties aikštelę (Savanorių g. 3A), kurioje lauks autobusai, vežantys į žygio pradžią. Po žygio ir partizanų pagerbimo renginio visi bus parvežti atgal į Varėnos geležinkelio stoties aikštelę.

 

 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2016 05 02-08
2016.05.09
img

Gegužio 2-8 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Ministras J. Olekas su NATO Parlamentinės Asamblėjos pakomitečio nariais aptarė saugumo iššūkius
2016.05.09
img

Gegužės 9 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Vilniuje viešinčia NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto Ateities saugumo ir gynybos pajėgumų pakomitečio delegacija aptarė saugumo situaciją regione, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, migracijos iššūkius.

 

null
Ateik, sužinok ir išbandyk! – kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Vilniuje
2016.05.09
img

Šiais metais kaip niekad gausiai Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniuje prie Baltojo tilto dalyvauja savanoriai – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai.

 

Gegužės 14 d. visi norintys galės trumpam tapti kariais ir susipažinti su pagrindiniais kario įgūdžiais Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių įrengtoje stovykloje: išmokti užimti šaudymo poziciją, perduoti informaciją ryšio priemonėmis, dalyvauti rikiuotės pratybose ar suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

null
Lietuvos karo akademijos kariūnų ir besimokančių užsienio šalių karininkų ekskursija į Dzūkiją
2016.05.09
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnai, Akademijoje besimokantys užsienio valstybių karininkai iš Moldovos ir Gruzijos ir pagal Europos studentų mainų programą studijuojantys studentai iš Lenkijos gegužės 7 d. dalyvavo Akademijos Karo istorijos centro vyresniojo mokslo darbuotojo dr. Manvydo Vitkūno ir Kariūnų bataliono II kuopos intendanto vyr. srž. Nerijaus Pritulskio vadovaujamoje pažintinėje mokomojoje išvykoje Dzūkijoje.

null
Prasideda tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“
2016.05.08
img

Gegužės 9 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) prasideda prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016". Dvi savaites daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių treniruosis naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius.

null
Lietuvos kariai užtikrina Pasaulio maisto programos laivo apsaugą tarptautinėje operacijoje „Atalanta“
2016.05.08
img

Nuo 2015 m. gruodžio aukštos parengties Lietuvos karinių jūrų pajėgų apsaugos grupė, tarnaujanti Pasaulio maisto programos laive „MSM Douro“, jau nuplaukė per 8 tūkst. mylių ir apsaugojo per 13 tūkst. tonų Somalio žmonėms skirtos humanitarinės pagalbos.

null
Lietuvos kariai pagerbs Antrojo Pasaulinio karo aukų atminimą
2016.05.07
img

Gegužės 8 d. Lietuvos kariai dalyvaus Antrojo pasaulinio karo Europoje pabaigos 71-ųjų metinių minėjimo renginiuose. Pagerbdami karo aukų atminimą, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padės gėlių Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse. Antrojo Pasaulinio karo aukų atminimas pagerbiamas ir kituose Lietuvos miestuose.

null
Nauja Lietuvos kariuomenės instruktorių pamaina pradėjo Ukrainos karių mokymo misiją
2016.05.07
img

Gegužės 7 d. Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre Javorivo (Yavoriv) poligone Ukrainos karių mokymo misiją (angl. JMTG-U) pradėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių instruktorių pamaina. Ši, Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu sudaryta karių grupė, yra jau penktoji Lietuvos karinių instruktorių pamaina, prisidedanti prie Ukrainos karių rengimo. Kariai Ukrainoje, kartu su JAV ir Kanados kariais vykdo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimą, organizuoja individualias ir kolektyvines pratybas, pagal NATO standartus moko ukrainiečius operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media