Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Į Lietuvą savo karių aplankyti atvyksta Čekijos gynybos ministras ir kariuomenės vadas

2017.02.27
image

Kovo 1 d. į Lietuvą su darbo vizitu atvyksta Čekijos gynybos ministras Martin Stropnický ir Čekijos kariuomenės vadas generolas Josef Becvar. Jų vizito tikslas – aplankyti Lietuvoje pratybose su mūsų kariais besitreniruojančius čekų karius. Vizito pabaigoje Vilniaus oro uoste planuojamas ir trumpas Čekijos gynybos ministro susitikimas su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

 

Į Brigados generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje atvykusius Čekijos svečius pasitiks krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Artūras Radvila.

 

Poligone Pabradėje, kur įrengtas Lietuvos kariuomenės treniruočių kompleksas „Mūšis mieste“, svečiai stebės bendras Čekijos ir Lietuvos karių pratybas.

 

Apie 150 Čekijos karių, kaip NATO rotacinės pajėgos, atsiųstos į Lietuvą įgyvendinant aljanso saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, į Lietuvą pratyboms atvyko sausio pradžioje. Su Lietuvos kariais jie dalyvaus bendrose kovinio rengimo pratybose iki kovo vidurio. Čekijos pajėgų buvimas ir pratybos Lietuvoje ne tik gerina sąveikumo ir karinio pasirengimo lygį, bet taip pat yra ir svarbi atgrasymo priemonė ir aiškus Aljanso solidarumo ženklas.

 

Čekijos rotacinių pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 74-ojo motorizuotojo bataliono 1-osios pėstininkų kuopos, kurių nuolatinė dislokacijos vieta yra Bucovice mieste. Pratybų laikotarpiu Lietuvoje čekų kariai yra dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, o treniruojasi kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) kariais.

 

Tai pirmas kartas, kai Čekijos rotacinių pajėgų kariai kelis mėnesius treniruojasi su Lietuvos kariais.

 

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

 

Žiniasklaidos dėmesiui

 

Žiniasklaidos atstovai turės galimybę stebėti bendrą karinę operaciją Lietuvos kariuomenės treniruočių komplekse „Mūšis mieste“ Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Šiose pratybose Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai treniruosis kartu su Čekijos rotacinių pajėgų kariais. Numatyta treniruotis pastatų grupės šturmo operacijas būrio dydžio vienetų sudėtyje.

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys stebėti pratybų etapą kovo 1 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone ir pakalbinti oficialius renginio svečius, kviečiami iki vasario 28 d. 15.00 val. registruotis el. paštu gintaras.masiulis@mil.lt , mob. tel.: 8 643 77977 nurodant vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę ir kontaktinį telefono numerį.

 

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai į poligoną kviečiami atvykti kovo 1 d. iki 11.00 val. Atvykę žiniasklaidos atstovai su savimi privalo turėti galiojantį žiniasklaidos pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonių atstovai papildomai turi turėti Krašto apsaugos ministerijos išduotą leidimą lankytis krašto apsaugos sistemos padaliniuose.

 

Žiniasklaidos programa

 

11.00 atvykimas į Gen. S. Žukausko poligoną ( adresas: Meškerinės k., Pabradės seniūnija, Švenčionių r.)

11.30-12.00 svečių sutikimas ir pratybų pristatymas;

12.00-12.30 pratybų operacijos stebėjimas;

12.30-12.45 interviu galimybė

12.45 išvykimas

 

Apie Lietuvos bendradarbiavimą su Čekija gynybos srityje:

 

NATO oro policija

 

Čekijos KOP naikintuvai jau du kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse (2012 08 31 - 2013 01 03 ir 2009 05 01 - 2009 08 31). Kita rotacija planuojama 2019 m. paskutiniame ketvirtyje.

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje

Čekija skyrė du karininkus dirbti NATO Pajėgų integravimo vienete ( angl. NFIU) Vilniuje.

 

Bendradarbiavimas KOP srityje

 

Pagrindinis dvišalis KOP bendradarbiavimas su čekais yra vykdomas per pratybas „ Baltic Eye“. Šių pratybų metu čekai su savo L-159 naikintuvais ir aptarnaujančiu personalo atskrenda į Šiaulius. Jų metu čekų pilotai treniruojasi vykdyti skrydžius kitoje aplinkoje, o Lietuvos kariai - renkasi naikintuvų kontrolės valandas ir palaiko savo kvalifikaciją.. Pratybos vyksta kelis kartus per metus. Taip pat čekų ir Lietuvos kariai dalyvauja ir kitose tarptautinėse oro paramos pratybose „ Ample Srike“, oro gynybos padalinių pratybose „Tobruq Legacy“ .

 

Be to, Čekijos kariai 2014 ir 2015 metais dalyvavo Lietuvoje rengtose karinėse pratybose „Iron Sword“ ( „Geležinis kardas“) .

 

KAM archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media