Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2017-02)

Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 02 06–2017 02 12
2017.02.13
img

Vasario 6-12 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

Manfred Reudenbach nuotrauka

null
R. Karoblis Vokietijoje: „Sprendžiant bendrus Europos saugumo politikos klausimus, reikalingas lyderis“
2017.02.13
img

„Gynybos finansavimo didinimas ir sutarimas dėl bendrų Europos saugumo politikos priemonių, keičiantis saugumo aplinkai, yra svarbiausi klausimai, kuriuos turi spręsti visos Europos šalys“, – po susitikimų su Vokietijos gynybos, užsienio reikalų ministerijų, Vokietijos federalinės kanceliarijos ir Bundestago (parlamento) atstovais sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, vasario 13 d. baigęs oficialų vizitą Vokietijoje.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiko su Vokietijos gynybos ministre U. von der Leyen
2017.02.12
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sekmadienį vakare atvyko į Berlyną, kur susitiko su Vokietijos gynybos ministre  dr. Ursula von der Leyen. Tai jau antras ministrų susitikimas šią savaitę - antradienį jie buvo Rukloje, kur kartu su Prezidente Dalia Grybauskaite pasveikino ten dislokuojamo ir Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono karius. 

null
Karinių oro pajėgų vadas perkeliamas į personalo rezervą
2017.02.10

Tyrimas: Karinių oro pajėgų vadas neužtikrino Gynybos resursų taryboje sutartų politinių nuostatų įgyvendinimo

 

Priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius „Mi-8“ Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, ir galimai pažeidė Kariuomenės drausmės statutą.

 

Dėl to krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien, vasario 10 d., priėmė sprendimą plk. A. Navicką nuo antradienio perkelti į laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą – tai reiškia, jog jis nebevykdys Karinių oro pajėgų vado pareigų.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Dirbti su Jungtine Karalyste mums yra labai naudinga“
2017.02.10
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis padėkojo Jungtinės Karalystės ambasadorei Lietuvoje Claire Lawrence už šalies rodomą dėmesį Lietuvos ir Baltijos šalių saugumui.

null
Krašto apsaugos ministras R.Karoblis išvyksta vizito į Vokietiją
2017.02.10
img

Vasario 12-13 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lankysis Berlyne, kur susitiks su Vokietijos gynybos ministre dr. Ursula von der Leyen, Vokietijos gynybos, užsienio reikalų ministerijų, Vokietijos federalinės kanceliarijos ir Bundestago (parlamento) atstovais.

null
Karo akademijos kariūnai savo ištvermę tikrino eketėje
2017.02.10
img

Vasario 10 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirto kurso kariūnai šoko į ledinį Tapelių ežero, esančio Vilniaus rajone, vandenį, kad pasitikrintų savo ištvermę ir pademonstruotų fizinį pasirengimą. Tai – viena iš Lyderio ugdymo programos teminių išvykų, kurios metu tobulinamas kariūnų pasirengimas žiemos sąlygomis. Kol instruktoriai, karininkai ir kiti pratybų dalyviai, įsisukę į šiltus paltus, stebėjo ir laukė jaunuolių šuolio į eketę, kariūnai ruošėsi stingdančiam šalčiui vandenyje. Jų veiduose buvo matyti lengvas jaudulys, tačiau visi stengėsi atrodyti pasitikintys savimi juokaudami apie laukiantį iššūkį.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis su Gruzijos ambasadore aptarė tolesnį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje
2017.02.09
img

Vasario 9 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Gruzijos ambasadore Khatuna Salukvadze išsakė Lietuvos paramą Gruzijos teritoriniam vientisumui, taip pat teigiamai vertino Gruzijos pažangą įgyvendinant valstybės valdymo ir gynybos reformas. Ministras R. Karoblis pasveikino ambasadorę ir kartu atvykusį gynybos atašė bei ambasados atstovą su jau greitai įsigaliosiančiu beviziu režimu, kai Gruzijos piliečiai galės vykti į Europos Sąjungą be vizų.

null
Krašto apsaugos viceministras su Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos ministru aptarė bendradarbiavimą Gruzijai siekiant narystės NATO ir ES
2017.02.08
img

Vasario 7 d. Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas priėmė su vizitu Lietuvoje viešintį Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos ministrą Viktorą Dolidzę. Susitikimo metu buvo aptarti Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos prioritetai ir siekiai, išsakyti lūkesčiai dėl lapkričio mėn. Briuselyje vyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo, NATO susitikimų darbotvarkės klausimų, aptarta saugumo situacijos Pietų Kaukazo ir Baltijos jūros regionuose.

null
Akredituotas naujasis Rusijos Federacijos gynybos atašė Lietuvai
2017.02.07
img

Vasario 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Rusijos Federacijos gynybos atašė jūrų kapitonas Vitalijus Timofejevas, kuris pakeitė kadenciją baigusį Rusijos Federacijos gynybos atašė pulkininką Evgenijų Prokopenko.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media