Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Čekijos kariuomenės rotacinės pajėgos baigė misiją Lietuvoje

2017.03.17
image

Nuo 2017 m. sausio 10 d. Lietuvoje bendrose pratybose dalyvavę Čekijos 7-osios brigados 74-ojo bataliono kariai baigė savo misiją.

 

Čekijos rotacinių pajėgų kariai, kurie pratybų laikotarpiu treniravosi su Lietuvos didžiojo kunigaikščio „Kęstučio“ mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais, Sakalinės miškuose kovo 17 d. buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“.

 

Pasak Kęstučio bataliono vado majoro Andriaus Jagmino, pratybose Lietuvoje dalyvavę čekų kontingento kariai yra profesionalai, turintys ilgametę tarnybos kariuomenėje patirtį.

 

Čekų kuopą Lietuvoje sudarė lengvųjų pėstininkų ir desantinis būriai. Kariai pratybose treniravosi naudodami pistoletus ČZ, automatinius šautuvus CZ805, kulkosvaidžius FN-Minimi, snaiperinius šautuvus SVD. Rotaciniam laikotarpiui čekai taip pat buvo atsigabenę lengvai šarvuotus daugiafunkcinius IVECO transporterius su 12,77 mm kulkosvaidžiais M2HB „Browning“, kitą logistinę techniką.

 

„Čekijos karių veikla Lietuvoje vyko trimis etapais, kurie apėmė pasirengimą, karių integraciją ir bendras pratybas. Abiejų šalių kariai treniravosi, vykdė kovinio šaudymo pratybas Kairių ir Pabradės poligonuose, taip pat treniruočių komplekse „Mūšis mieste““, – sakė mjr. A. Jagminas.

 

Be karinio rengimo taip pat Čekijos ir Lietuvos kariai dalyvavo žygiuose, kurių metu turėjo galimybę treniruotis ir fiziškai sutvirtėti. Pasak bataliono vado, jau pirmojo žygio metu lietuviai kariai pakvietė čekus pasivaržyti ir žygis peraugo į atskirų grupelių bėgimą, nors pečius ir slėgė kuprinės, o rankose buvo ginklai.

 

Savaitgaliais po pratybų Čekijos rotacinių pajėgų kariai taip pat turėjo galimybę trumpam atitrūkti nuo intensyvaus rengimo ir susipažinti su Klaipėdos miestu bei jo apylinkėmis. Ekskursijų metu kariai lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, susipažino su Klaipėdos senamiesčiu ir miesto istorija, išbandė sėkmę ieškant gintaro Baltijos jūros pakrantėje. Čekijos kariai pagerbė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę 1991 m. atminimą dalyvaudami Vilniuje vykusiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.

 

Tai buvo pirmas kartas, kai apie 150 Čekijos karių, kaip NATO rotacinės pajėgos, buvo atsiųstos į Lietuvą įgyvendinant Aljanso saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse. Čekijos pajėgų buvimas ir pratybos Lietuvoje ne tik gerina šalių sąveikumo ir karinio pasirengimo lygį, bet taip pat yra ir svarbi atgrasymo priemonė ir aiškus Aljanso solidarumo ženklas.

 

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

 

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

 

Nuotraukos – Giedrės Maksimovicz (KAM), kpt. Donato Suchockio ir Kęstučio bataliono archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media