Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktoriui V. Urbeliui įteiktas Latvijos gynybos ministerijos apdovanojimas

2017.03.23
image

Kovo 23 d. Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktoriui dr. Vaidotui Urbeliui įteiktas Latvijos gynybos ministerijos lygmens medalis „Už nuopelnus“.

 

„Vertinu Vaidoto Urbelio asmeninį indėlį skatinant mūsų šalių bendradarbiavimą ir saugumo garantijų užtikrinimą“, – įteikdamas apdovanojimą sakė Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis.

 

Ceremonija vyko Latvijos gynybos ministerijoje Rygoje. Šis apdovanojimas teikiamas nuo 1996 m.

 

Latvija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo ir gynybos srityje, o abiejų valstybių bendradarbiavimas šioje srityje tęsiasi jau keletą dešimtmečių.

 

Pagrindinis Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo tikslas yra nacionalinių pajėgumų stiprinimas, Baltijos projektų plėtra ir bendrų interesų atstovavimas NATO. Taip pat aktyviai veikia Baltijos šalių projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema (BALTNET) bei bendro Baltijos šalių karinio vieneto skyrimas budėjimui NATO vienetuose.

 

Latvija ir Lietuva susiduria su tomis pačiomis saugumo grėsmėmis, kurių akivaizdoje šalių vienybė turi ypač didelę reikšmę. Siekiama užtikrinti nuolatinį informacijos apie pokyčius saugumą įtakojančių veiksnių raidoje apsikeitimą, analizuojami grėsmių raidos scenarijai, derinamos gynybos politikos nuostatos.

 

Baltijos šalys rengia ir dalyvauja bendrose pratybose, taip pat siunčia karius dalyvauti pratybose vykstančiose kitų NATO sąjungininkių teritorijose. Estija, Lietuva ir Latvija aktyviai koordinuojasi dėl NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimo regione, koordinuoja gynybos planus, glaudžiai bendradarbiauja strateginės komunikacijos srityje.

 

Supaprastinto sąjungininkų atvykimo ir judėjimo Baltijos šalyse procedūrų įgyvendinimas yra dar vienas svarbus Baltijos šalių bendradarbiavimo prioritetas. 2017 m. vasario 15 d. Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą apibrėžiantį atvykimo procedūrų supaprastinimą.

 

Dr. Vaidotas Urbelis Krašto apsaugos ministerijoje dirba nuo 1998 metų. Jis buvo Tarptautinių ryšių, Gynybos politikos ir planavimo, Euroatlantinio bendradarbiavimo departamentų direktoriumi. Vėliau dr. V. Urbelis dirbo gynybos patarėju Lietuvos atstovybėje prie NATO, 2011–2014 m. ėjo ministerijos politikos direktoriaus pareigas, o nuo 2014 m. yra ministerijos gynybos politikos direktorius.

 

Vasario 27 d. Estijos Nepriklausomybės 99-ųjų metinių minėjimui skirtame renginyje Vilniuje V. Urbeliui buvo įteiktas Estijos gynybos ministerijos II laipsnio Kryžius „Už Nuopelnus“.

 

Nuotrauka Latvijos gynybos ministerijos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media