Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Krašto apsaugos ministras su Moldovos ambasadoriumi aptarė tolesnį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje

2017.03.16
image

Kovo 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija. Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Moldovos dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje, pasidžiaugta, kad jis yra aktyvus ir sėkmingas. Susitikimo metu taip pat aptarta saugumo situacija regionuose, Rusijos keliamos hibridinės grėsmės, ypač priešiškos propagandos sklaida, galimos priemonės didinant šalių visuomenių atsparumą šioms grėsmėms.

 

Ministras R. Karoblis susitikimo metu domėjosi Moldovos vidaus politikos aktualijomis ir patikino, kad Lietuva tęs paramą Moldovos europinės integracijos siekiams ir gynybos reformoms.

 

„Tikimės, jog dabartiniai vidiniai politiniai nesutarimai Moldovoje neužkirs kelio šalies pro-europinei laikysenai, tęsime paramą karinio rengimo srityje kviesdami studijuoti Moldovos karius Generolos Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Baltijos gynybos koledže, Divizijos generolos Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, Daktaro Jono Basanavičiau karo medicinos tarnybos mokymo centre“, – sakė ministras R. Karoblis.

 

Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje

 

Lietuva ir Moldova karinėje srityje aktyviai bendradarbiauja nuo 2006 m. Lietuva remia Moldovą europinės integracijos kelyje ir jų siekį priartinti kariuomenę prie vakarietiškų standartų.

 

Šalių bendradarbiavimas vyksta pagal kasmet nuo 2007 m. pasirašomus bendradarbiavimo planus.

 

Moldovos atstovai yra kviečiami stebėti pratybų Lietuvoje, taip pat dalyvauja dvišalėse ekspertinėse konsultacijose strateginės komunikacijos, mobilizacijos ir biudžeto rengimo klausimais.

 

Lietuva yra paskyrusi gynybos atašė Moldovai, reziduojantį Kijeve. Moldova nėra paskyrusi savo karinio atstovo Lietuvai.

 

Nuotraukų autorė Giedrė Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media