Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Krašto apsaugos ministras susitiks su Islandijos atstovu saugumo, gynybos ir kariniams reikalams A. Sigurjónssonu

2017.03.16
image

Kovo 17 d.  krašto apsaugos minsitras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą pirmojo oficialaus vizito  atvyksiančiu aukščiausiuoju Islandijos atstovu saugumo, gynybos ir kariniams reikalams  – Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriumi Arnóru Sigurjónssonu (Arnór Sigurjónsson).   Susitikime bus aptarti saugumo situacijos,  dvišalio bendradarbiavimo kalsuimai, NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimo priemonės.  

 

P. A. Sigurjónssono pareigos prilygsta ir kariuomenės vado pareigybei.

 

Vizito metu taip pat  numatyti svečio susitikimai  su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais.  Po jų Islandijos kariuomenės vadas vyks į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą, kur susitiks su šio štabo ir drauge įsikūrusio NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadovybe ir jo atstovais.

 

Susitikimuose  p. A. Sigurjónssonas  bus supažindintas su saugumo situacija mūsų regione, informacinių grėsmių analize, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir jų vystymo planais. Taip pat bus diskutuojama apie dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo perspektyvas, NATO ir JAV atgrasymo ir gynybos stiprinimo priemonių įgyvendinimą Lietuvoje.

 

Lietuvos ir Islandijos bendradrabiavimas

 

Lietuva ir Islandija gynybos ir saugumo srityje bendradarbiauja daugiašaliuose formatuose: NATO ir NB8 (aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas, angl. Nordic - Baltic 8). Stiprinant regioninį saugumą, Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, taip pat siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Šiaurės šalimis, įskaitant Islandiją, per praktinio karinio bendradarbiavimo formatą NORDEFCO (angl. Nordic Defence Cooporetion).

 

Islandija neturi savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau dalyvauja regiono saugumo aplinkos formavime, prisideda prie NATO operacijų finansiškai ir deleguodama civilinį personalą.  2005-2007 m. Islandija buvo skyrusi septynių asmenų Mobiliąją ryšio ir stebėjimo grupę tarnybai Afganistano Goro provincijoje, Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje. Be to, buvo skyrusi ir civilį specialistą vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdymui minėtoje provincijoje.

 

Žiniasklaidos dėmesiui: 9.30-9.40 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25) vyks iškilminga svečio sutikimo ceremonija (galimybė fotografuoti, filmuoti, išankstinė registracija nebūtina).

 

Nuotraukos šaltinis: www.nato.int

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas, Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: mindaugas.neimontas@mil.lt

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media