Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Latvijoje bus pristatoma Krašto apsaugos ministerijos paroda „Humor militaris informacinio karo fronte“

2017.03.17
image

Kovo 17 d. Latvijos universitete Rygoje bus atidaroma Lietuvoje vykusio humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Humor militaris informacinio karo fronte“ paroda. Ją pristatys NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centre Latvijoje Lietuvai atstovaujantis karininkas pulkininkas Vytautas Reklaitis. Ši paroda yra Rygoje veikiančio NATO centro parengtos mokslinės studijos „Stratkomas juokiasi: analizės sistemų paieškos“ pristatymo dalis.

 

Latvijos universitete bus pristatoma 19-os autorių daugiau nei 100 originalių darbų. Šie darbai buvo pateikti Krašto apsaugos ministerijos organizuotam karikatūrų konkursui. Dailininkai buvo kviečiami domėtis aktualiomis šalies saugumo, karinėmis, informacinių grėsmių temomis ir jas linksmai bei šmaikščiai per humoristinius piešinius pateikti visuomenei.

 

Šią parodą Latvijos universitete Rygoje bus galima apžiūrėti iki kovo 27 dienos. Vėliau planuojama karikatūrų konkurso parodą pristatyti Ukrainos sostinėje Kijeve. 2016 m. gruodį ši paroda buvo eksponuojama Vilniaus centriniame pašte.

 

Apie NATO centro mokslinę studiją „Stratkomas juokiasi: analizės sistemų paieškos“

 

Mokslinę studiją „Stratkomas juokiasi: analizės sistemų paieškos“ parengė Latvijos ir Ukrainos tyrėjų komanda kartu su NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centru. Mokslininkai bandė atsakyti į klausimą „Kaip humoras gali būti strateginės komunikacijos įrankiu“.

 

Mokslininkų komanda sukūrė novatorišką humoro, kaip komunikacijos priemonės, analizės sistemą, ir remiantis ja nagrinėjo tris atvejus. Pirmuoju atveju buvo tiriami vakariniai Pirmojo Baltijos kanalo televizijos šou rusų kalba ir vertinama, kaip diskredituojami Vakarų Europos politiniai lyderiai. Antruoju atveju buvo ištirtas KVN („Linksmųjų ir išradingųjų klubas“), o trečiuoju – vertintas humoro naudojimas stiprinti solidarumui bei šmeižto ir streso mažinimui Ukrainos žiniasklaidoje Rusijos agresijos 2014-2016 metais. Mokslininkų komanda, atlikusi tyrimą siūlo įrankių rinkinį arba kitaip tariant išteklių vadovą humoro naudojimui, kaip veiksmingai strateginės komunikacijos priemonei.

 

Susirinkusiuosius pasveikins NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro direktorius Janis Sarts, teorinę ir išvadų dalį pristatys prof. Žaneta Ozoliņa, o savo atliktus atvejų tyrimus pristatys mokslų daktaras Maksym Kyiak ir doktorantė Sigita Struberga.

 

Šis mokslinis tyrimas buvo užsakytas Latvijos gynybos ministerijos, taip pat pavestas atlikti ir Lietuvai NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centre atstovaujančiam Lietuvos kariuomenės majorui Tomui Balkui.

 

Plačiau apie renginį: http://www.stratcomcoe.org/stratcom-laughs-search-analytical-network

 

Galima registruotis į renginį: https://www.cvent.com/c/express/349cd630-b15d-48ad-aa89-a4999c539c3a

 

Galimybė stebėti mokslinės studijos pristatymą (anglų kalba) tiesioginės internetinės transliacijos metu. Norinčiuosius kviečiame jungtis: https://www.facebook.com/StratComCOE/?ref=page_internal

 

Mokslinę studiją „Stratkomas juokiasi: analizės sistemų paieškos“ galima atsisiųsti šiuo adresu: http://www.stratcomcoe.org/stratcom-laughs-search-analytical-framework

 

Nuotraukose: Pirmąją vietą laimėjusi Šarūno Jakšto karikatūra „Mieganti mergaitė aguonų lauke“. Antroji – Vladimiro Beresniovo karikatūra „@“ ir komisijos sprendimu du trečiąją vietą laimėję darbai: Aurito Eligijaus Sipaičio karikatūra „Žmogus su auksine kepure ir kolorado juostele“ ir Gintauto Stankevičiaus „Žmogus užrištomis akimis“.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media