Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Lietuvos kariuomenės instruktoriai prisideda rengiant Gruzijos karius

2017.03.18
image

Du Sausumos pajėgų Lukšos mokymo centro karininkai (kpt. Justas Kundrotas ir kpt. Vaidotas Sadauskas) 2017 m. kovo 13–17 d. Gruzijoje bendrame NATO ir Gruzijos mokymų ir vertinimo centre Krtsanisi  mokė Gruzijos kariuomenės karius, kaip organizuoti, stebėti ir vertinti pratybas. Baigus kursus Gruzijos karininkams įteikti pratybų stebėtojų ir vertintojų sertifikatai.

 

Lietuvos ekspertų pagalbos pravedant šį kursą paprašė Gruzijos kariuomenės vadas, atsižvelgdamas į teigiamą ir naudingą praėjusių metų patirtį. 2016 m. balandžio mėn.  surengtame baziniame pratybų stebėtojų ir vertintojų kurse buvo parengta apie 40 Gruzijos karininkų, kurie buvo mokomi vertinti Gruzijoje vykdomas nacionalines skyriaus–būrio lygmens pratybas.

 

Dar vienas pratybų stebėtojų ir vertintojų parengimo kursas numatytas š. m. birželio mėn. Tikimasi, kad šie du tęstiniai Lietuvos instruktorių pravesti pratybų vertintojų kursai sudarys galimybę geriau planuoti pratybų kontrolės ir vertinimo procesą, įgalins Gruzijos kariuomenės karininkus ir seržantus dalyvauti pratybose ir vertinti kolegų darbą, leis tinkami pasiruošti ir įvertinti Gruzijoje vasarą vyksiančias tarptautines pratybas „Nobel Partner“.

 

Bendras NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centras yra viena iš Esminio NATO ir Gruzijos priemonių paketo iniciatyvų, kurios tikslas – stiprinti Gruzijos gynybos gebėjimus, padėti tinkamai mokyti ir rengti Gruzijos kariuomenės padalinius pagal NATO standartus. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos valstybėmis remia šio centro steigimą ir vystymą, jame nuo 2015 m. dirba Lietuvos karinis patarėjas plk. ltn. Renatas Chrimlis. 2016 m. Lietuvos instruktoriai ne tik pravedė pratybų vertintojų kursą, bet kartu atskraidino ir sauso maisto davinių, kad pratybų procesas vyktų nepertraukiamai ir sklandžiai. Yra numatyta, kad 2017 m. Krašto apsaugos ministerija skirs finansinį indėlį į NATO gynybos gebėjimų stiprinimo iniciatyvos patikos fondą, iš kurio lėšų šiam centrui bus įgyta reikalinga įranga.

 

Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius, dalyvauja NATO ir ES iniciatyvose, bendradarbiauja su Rytų partnerystės šalimis – Ukraina, Gruzija ir Moldova, ypatingai tokiose srityse, kaip pajėgumų vystymas bei atsparumas hibridinėms grėsmėms.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media