Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Lietuvos krašto apsaugos sistemos vadovybė Islandiją laiko svarbia ir patikima Lietuvos partnere

2017.03.17
image

Kovo 17 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Vilniuje susitikę su pirmuoju oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriumi Arnoru Sigurjónssonu (Arnór Sigurjónsson) aptarė saugumo situaciją regione, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

 

Tiek krašto apsaugos ministras, tiek kariuomenės vadas susitikimuose pabrėžė, kad Islandija yra svarbi ir patikima Lietuvos partnerė, pirmoji pripažinusi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Už tai Lietuva Islandijai yra dėkinga ir tai ypač vertina.

 

Ministras R. Karoblis atkreipė svečio dėmesį į Šiaurės ir Baltijos šalių solidarumo ir aktyvaus glaudesnio bendradarbiavimo svarbą, kovojant su regioniniam saugumui kylančiomis grėsmėmis. „Vienintelis kelias šiandienos saugumo grėsmėms atremti – tai siekti vieningos Europos Sąjungos ir NATO. Turime imtis visų reikiamų priemonių saugumui ir gynybai stiprinti. Viena iš jų – Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas gynybos srityje”, - sakė krašto apsaugos ministras. R. Karolis pabrėžė, kad šioje srityje yra labai svarbūs tiek politinis dialogas, tiek ir bendri praktiniai karinio bendradarbiavimo projektai.

 

„Bendradarbiavimas tokiose srityse, kaip oro ir jūros stebėjimas, informacinis ir kibernetinis saugumas, bendros karinės pratybos ir mokymai, - turėtų stiprinti mūsų ryšius ir gebėjimus veikti kartu. Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, siekia aktyviau įsitraukti į įvairius Šiaurės šalių vykdomus karinius projektus NORDEFCO (angl. Nordic Defence Cooperation) rėmuose, kurie yra labai naudingi konsultacijoms ir apsikeitimui idėjomis“, - sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Lietuvos kariuomenės vadas supažindino A. Sigurjónssoną su saugumo situacija mūsų regione, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir jų vystymo planais. Susitikime taip pat buvo kalbėtasi apie artėjančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad 2017“, apie Rusijos kariuomenės veiklą regione ir galimus situacijos vystymosi scenarijus.

 

Gen. ltn. J. V. Žukas ir A. Sigurjónssonas apsikeitė nuomonėmis ir apie NATO priešakinį buvimą, NATO oro policijos misiją, NATO vadovavimo struktūros reformą bei JAV kariuomenės vykdomas atgrasymo priemones.

 

Aukščiausias Islandijos atstovas saugumo, gynybos ir kariniams reikalams taip pat lankėsi kariuomenės Jungtiniame štabe, kur susitiko su šio štabo ir drauge įsikūrusio NATO pajėgų integravimo vieneto vadovybe.

 

Islandija neturi savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau dalyvauja regiono saugumo aplinkos formavime, prisideda prie NATO operacijų finansiškai, deleguoja civilinį personalą. Pvz., 2005-2007 m. Islandija buvo skyrusi septynių asmenų Mobiliąją ryšio ir stebėjimo grupę Afganistano Goro provincijoje, Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje. Islandija į šią provinciją buvo nusiuntusi ir civilį specialistą vystomojo bendradarbiavimo projektams vykdyti.

 

Arnóras Sigurjónssonas, eidamas Islandijos Užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriaus pareigas, yra aukščiausias šalies atstovas gynybos, saugumo ir kariniams klausimams. Šios pareigos iš esmės atitinka šalies kariuomenės vado pareigybę.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media