Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

R. Karoblis: „Lietuvai reikalinga stipri kariuomenė“

2017.03.23
image

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ įkūrimas yra svarbi diena Lietuvos kariuomenei ir visai krašto gynybai. Pastarųjų metų įvykiai ir pasikeitusi geopolitinė situacija rodo, jog laisvė ir nepriklausomybė nebėra duotybė. Lietuvai reikalinga stipri kariuomenė, tad „Aukštaitijai“ linkiu augti ir stiprėti, kad prireikus apgintumėte mūsų nepriklausomybę sausumoje, vandenyje, ore ir kibernetinėje bei informacinėje erdvėje“, – sakė kovinės vėliavos įteikimo naujajam kariniam vienetui ceremonijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Stiprinant Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus ir reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją steigiamas naujas vienetas – lengvoji pėstininkų brigada „Aukštaitija“. Šis vienetas formuojamas Lietuvos kariuomenės mokymo pajėgumų pagrindu. Kovo 23 d. Kazlų Rūdoje vyko Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ kovinės vėliavos įteikimo ceremonija.

 

Brigadai „Aukštaitija“ taikos metu ir karo atveju vadovaus Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas pulkininkas Danas Mockūnas.

 

„Trečios brigados Lietuvos kariuomenėje įkūrimas – tai realūs žingsniai, stiprinant šalies gynybą. Įkurdami brigadą „Aukštaitija“ siekiame Lietuvos kariuomenės struktūrą adaptuoti prie šių dienų iššūkių. Naujasis Lietuvos kariuomenės vienetas apjungs mokomųjų padalinių profesinės karo tarnybos, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir parengtojo kariuomenės personalo rezervo karius. Tokia struktūra galės efektyviai veikti karo atveju“, – sprendimą įkurti brigadą komentavo taip pat ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Brigados „Aukštaitija“ štabas sudarytas Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos štabo karių pagrindu ir yra įsikūręs Vilniuje. Brigadai priskirti penki batalionai, kurių valdymo grupės ir štabai suformuoti Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos karių pagrindu. Manevrinius batalionų vienetus (kuopas) numatyta sudaryti iš parengtojo kariuomenės personalo rezervo karių.

 

Brigados žvalgybos kuopa sukomplektuota šauktinių karių, o ryšių, štabo ir aprūpinimo kuopos – krašto apsaugos sistemos institucijų profesinės karo tarnybos karių pagrindu.

 

Iš viso brigadą „Aukštaitija“ sudarys apie 4 500 profesinės karo tarnybos, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir parengtojo rezervo karių.

 

Pirmasis šiais metais rezervo karių rengimas bus organizuojamas jau balandžio mėnesį Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Brigados karinis rengimas bus orientuojamas į karių, tarnaujančių skirtinuose kariuomenės padaliniuose ir krašto apsaugos sistemos institucijose integraciją, veiksmų suderinamumą ir į gebėjimą šalies ginkluotos gynybos atveju vykdyti plataus spektro karines operacijas kartu su kitais Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų bei remiančiais vienetais. Naujajam kariniam vienetui priklausantys kariai taikos metu ir toliau vykdys savo tiesiogines funkcijas, tačiau periodiškai dalyvaus ir į šalies gynybą orientuotose karinėse pratybose kaip karinis vienetas.

 

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje veikia mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ Rukloje ir motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“, kurios štabas – Klaipėdoje. Turėdama tris pėstininkų brigadas Lietuvos kariuomenė bus pajėgi vykdyti operacijas, būtinas Lietuvos saugumui užtikrinti, užtikrinti tinkamą sąjungininkų priėmimą ir vykdyti kolektyvinės gynybos operacijas, operatyviai reaguojant į šalies suvereniteto pažeidimus.

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio (KAM)

2017-03-24 18:25

Juozas Prasauskas

Aš esu už stiprią ir gausią Lietuvos kariuomenę ir ilgesnį tarnybos laiką.-valstybė turi turėti savo visas kariuomenės rūšis...Manau,reikės dar kurti brigadų ir ateityje,nes jos sudaro sąlygas augti karininkams pareigose ir ypač reikalingu laikau pailginti tarnybos laiką iki pusantrų metų griežtinant drausmę,rikiuotės kuo daugiau ir namo tik už nuopelnus.....SĖKMĖS...JŪS MŪSŲ DALIS.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media